Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Принципи, які допоможуть економити з низькою зарплатою

Редакція

10.08.2016 92 0 0

Навіть з невеликою зарплатнею можна щомісяця відкладати більше 500 грн. І при цьому не знижувати якості свого життя.

Щомісяця плануйте витрати

Перед початком кожного наступного місяця варто мати список необхідних і другорядних витрат. Якщо вони все на 5-7% менше доходу, то від частини з них треба відмовитися.

Зазор між доходом і витратами повинен бути щонайменше в 20%. Якщо людина не дотримується цього правила, то не тільки не зможе економити, але й залізе в борги. Адже нерідко бувають витрати на лікування або усунення якихось неполадок техніки.

Крім потрібно фіксувати всі витрати. Такий підхід не тільки дисциплінує, а й потім дасть можливість скласти реальну картину витрат - скільки йде на продукти, побутову хімію, комунальні послуги.

Записувати витрати зручно в блокноті або в смартфоні. Для таких речей вже є повно додатків, які самі вважають витрати і розбивають по групах придбані товари.

Після двох-трьох місяців посиленого обліку варто відмовитися від тих витрат, на які йде багато коштів, або знайти їм альтернативу.

Не платіть за сервіс, без якого можна обійтися

У більшості людей багато витрат йде на послуги, до яких вони звикли за кілька років. Це може бути підвезення артезіанської води в бутлях, обслуговування автомобіля на фірмовій СТО, корекція нігтів в манікюрному салоні.

Автомобіль можна спробувати обслуговувати на дешевому сервісі, воду самому набирати в бюветі. Якщо, скажімо, вдома практично не дивіться телевізор, відмовтеся від кабельного телебачення. Заощадите близько 100 гривень.

Засоби, які раніше йшли на ці послуги, варто відкладати.

Заплатіть собі податок

Кожен українець платить державі десятки податків - при покупці в магазинах, при отриманні зарплати на роботі і навіть при розміщенні депозиту. Тому слід ввести умовний податок і для себе.

З кожної зарплати або якогось іншого доходу відкладайте 5 відсотків. Якщо купуєте подарунок комусь, кладіть в свою скарбничку ще 50 гривень. Якщо витратили в магазині більше 500 гривень, відкладайте 20 відсотків від зекономленої суми. Якщо десь отримали знижку - на їжу, одяг чи пальне, то заощаджені суму також відкладайте. Такий підхід дозволить людині з зарплатою в 2500-3000 гривень відкласти понад півтисячі. При цьому істотних кривлянь у витратах він не відчує.

Відмовтеся від дрібних покупок

Більшість жителів великих міст під час дороги на роботу звикли купувати каву в кофемобілях, солодощі або балувати себе ще чимось. У середньому житель Києва, який через день бере каву біля роботи, витрачає на це близько 300 гривень.

Так само варто вчинити з сигаретами. Адже вони шкодять не тільки здоров'ю, але і фінансів. А ті, хто люблять ще й після роботи попити пива, взагалі витрачають на місяць на це близько 700 гривень.

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/printsi...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали