Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Переваги "безготівкової" економіки, бізнес-моделі банків та валютні інтервенції

Редакція

03.01.2017 210 0 0

Грудневий випуск електронного дослідницького журналу "Вісник Національного банку України", який опубліковано сьогодні, присвячений актуальним питанням регулювання грошового ринку, розробки та впровадження ефективних механізмів реалізації монетарної політики, побудови дієвих інструментів макроекономічного прогнозування та ідентифікації ризиків у діяльності банків.

Представлені у новому випуску журналу статті містять науково-обґрунтовані пропозиції та практичні рекомендацій за такими темами:

• Вітчизняний і світовий досвід дедоларизації та розвитку безготівкових розрахунків

У статті "Безготівкове суспільство та дедоларизація в Україні: чого бракує для актуальної дискусії?" керівник Проекту технічної допомоги Канада-МВФ Марко Шкреб та економіст департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Костянтин Хведчук  на основі аналізу світового досвіду визначили ключові передумови високого рівня доларизації в економіках країн, що розвиваються, та запропонували практичні заходи для розширення сфери використання безготівкових розрахунків в Україні. Дослідники обґрунтовано доводять, що для зменшення рівня використання готівкової іноземної валюти в Україні необхідно насамперед підвищувати рівень довіри до національної валюти та банківської системи в цілому. На їх думку, це має стати одним із основних орієнтирів для проведення ефективної монетарної політики.

• Методологія виявлення ризиків у діяльності банків

Партнер інвестиційної компанії SD Capital та колишній заступник Голови НБУ Владислав Рашкован і провідний економіст департаменту фінансової стабільності НБУ Дмитро Покідін у статті "Моделі кластеризації українського банківського бізнесу: застосування нейронних мереж Кохонена" пропонують використовувати нейронні мережі Кохонена для виявлення потенційних ризиків у банківському секторі. Дослідники визначили шість бізнес-моделей банків та оцінили їх динаміку в умовах кризи. Побудовані карти ризиків для різних кластерів банків довели ефективність запропонованої методики. Автори стверджують, що отримані результати дослідження можуть бути покладені в основу розробки системи превентивного виявлення ризиків та оцінювання стійкості банків, наприклад, при здійсненні процесів злиття та поглинання.

• Значення валютних інтервенцій під час реалізації монетарної політики в умовах режиму інфляційного таргетування

У статті "Використання валютних інтервенцій як додаткового інструменту в рамках інфляційного таргетування: приклад України", економіст департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Антон Груй та заступник директора цього департаменту Володимир Лепушинський досліджують особливості застосування валютних інтервенцій в умовах режиму інфляційного таргетування в країнах, що розвиваються. На основі запропонованого підходу із використанням Квартальної прогнозної моделі Національного банку (Quarterly Projection Model) автори оцінили потенційний вплив валютних інтервенцій на стабілізацію грошово-кредитного ринку в умовах дії різних макроекономічних шоків. Досліджуючи питання досягнення центральними банками цілей з підтримання цінової стабільності та накопичення міжнародних резервів, автори дійшли висновку, що застосування валютних інтервенцій в умовах інфляційного таргетування є доречним.

Наразі статті доступні англійською мовою, а також найближчим часом будуть опубліковані українською мовою.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали