Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Правила оплати податку на земельні ділянки в Україні у 2017 році

Редакція

18.04.2017 251 0 0

Український парламент в 2016 році затвердив зміни в оподаткуванні земельних ділянок, які будуть застосовуватися при нарахуванні податку в 2017 році.

Згідно з нововведеннями, які прописані в законах України №1791-VIII і № 1797-VIII, податкова ставка затверджена в розмірі від 1 до 3% нормативної грошової оцінки.

Сплата податку за землю фізичними особами

У пункті 274.1 статті 274 Податкового кодексу України подано розмір ставки податку на земельні ділянки, які пройшли нормативну грошову оцінку. Подібна оцінка використовується для точного встановлення розміру земельного податку. Ставка встановлена у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки. Що стосується земель загального користування, то ставка встановлюється не вище, ніж 1% від їх нормативної грошової оцінки.

Ставка податку на земельні ділянки в передмісті Києва і за межами інших населених пунктів, регулюється статтею 277 ПКУ. Як прописано в пункті 1 статті 277, розмір податку повинен становити не більше 5% від нормативної грошової одиниці площі ріллі по області.

Для угідь сільськогосподарського призначення — в діапазоні від 0,3 до 5%, виходячи з нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі в якій-небудь області.

Як платити податок на землю

Розмір податку розраховують контролюючі органи регіону, в якому розташована земельна ділянка. Така норма прописана в п. 5 статті 286 ПКУ. Відповідальні органи повинні надіслати платнику податків за місцем реєстрації податкове повідомлення-рішення з зазначеною сумою до оплати. Нарахування податків на землю відбувається за допомогою контролюючих органів щороку до 1 травня.

Виходячи з пункту 5 статті 287 ПКУ земельний податок повинен сплачуватись фізичними особами протягом 60 днів з того дня, як отримано повідомлення-рішення про суму податку.

Хто може уникнути оподаткування за землю

Звільняються від сплати податку на землю державні оздоровчі та спортивні установи. Щоб не платити податок дані організації мають бути внесені контролюючими органами до реєстру неприбуткових установ і організацій.

У разі виключення таких підприємств, установ та організацій з реєстру, декларація надається платником податків протягом 30 календарних днів з дня виключення. Податок розраховується з 1 числа наступного місяця.

Як свідчить підпункт 282.1.4 пункту 282.1 статті 282 ПКУ земельний податок не стягується з територій парків: національних, державних і дендрологічних.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали