Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Після встановлення будинкового лічильника рахунки зменшаться на 200-600 грн

Редакція

13.09.2017 125 0 0

Через відсутність обліку теплової енергії Україна щороку викидає у повітря 3 млрд доларів. Для потреб опалення поставляється 18,6 млрд м3 газу. За підрахунками фахівців на втрачене тепло йде 2,4 млрд м3 газу. Ще 9 млрд м3 йде на тепло, яке втрачається через погано утеплені будівлі. Загалом 11,4 млрд м3 газу Україна використовує марно.

Україна повинна платити лише за 7,2 млрд м3 газу. Для цього потрібно порахувати хто і скільки споживає. Тоді у споживачів виникне бажання утеплити будівлі, а в постачальників тепла і гарячої води – потреба ремонтувати мережі, аби мінімізувати втрати.

Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» захищає споживачів від недобросовісних теплопостачальних компаній, які намагаються списати на людей свої витрати. Кожен рік через їх недбалість, небажання вкладати кошти в ремонт тепломереж та недосконалість законодавства, українці втрачають 5-10 млрд грн. Перетворення “технічних втрат та збитків” на надприбутки відбувається через непрозорість формування рахунків та отримання компенсацій з бюджету. Закон забезпечує можливість порахувати скільки споживач реально отримав тепла чи гарячої води, і за що конкретно повинен заплатити.

Закон передбачає, що сума платежів буде на окремому рахунку, аби можна було перевірити постачальника послуг на предмет виконання ним обов’язків. Після встановлення будинкового лічильника - сума в рахунках мешканців багатоповерхівки зменшиться на 200-600 грн. Економія буде досягатися за рахунок різниці між нормативними витратами та фактичними з вартістю встановлення та обслуговування лічильника. Тобто, на вході в будівлю буде лічильник, який засвідчить обсяг спожитого усіма споживачами тепла. І ніхто не зможе завищити цю суму. Люди заплатять лише за тепло, яке фактично спожили.

Розподілятиме обсяг спожитої теплової енергії постачальник послуг, управитель чи ОСББ. Так відбувається і зараз. Але наразі методика розподілу регулюється кількома нормативно-правовими актами, що призводить до непорозумінь. Натомість тепер буде єдиний акт, що впорядковує це питання. Якщо не буде окремих квартирних вузлів обліку, то розподіл здійснюватиметься відповідно до площі квартир.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали