Польські та українські технічні університети підписали угоду про співпрацю
25.08.2016 120 0 0
22 серпня Асоціація ректорів вищих технічних навчальних закладів України та Конфедерація ректорів технічних університетів Республіки Польща підписали договір про співпрацю.
Збільшення частки наукових досліджень в університетах – одне із найважливіших завдань для нашої системи вищої освіти. Для цього держава поступово нарощує обсяг фінансування на наукові дослідження в університетах. Друге завдання – це поглиблення співпраці з інноваційним бізнесом. Університетам потрібно створити територію, ефективну для розвитку start-up, міжнародних проектів та загалом інноваційного простору.
Під час зустрічі також обговорювалися проблемні питання здобуття інженерної освіти, зокрема, недостатнього рівня готовності випускників шкіл до навчання за природничим та інженерно-технічним профілем. Сторони погодилися, що в загальній середній освіти надзвичайно актуальним залишається питання розвитку STEM-освіти.
Проблеми і траєкторії розвитку української і польської систем вищої освіти схожі, тому поле для співпраці між університетами дуже широке. Також він наголосив, що наразі перед польською системою вищої освіти дуже серйозно стоїть питання організації інноваційного виробництва та трансферу технологій.
Українські вищі навчальні заклади давно і плідно співпрацюють з польськими. Зокрема, з 94 проектів програми Tempus, в яких бере участь Україна, 22 – це українсько-польські проекти.
Під час круглого столу ректори українських технічних навчальних закладів з польськими колегами обговорили питання співпраці в проекті ЄС Horizont 2020, зокрема, наукових напрямах - логістика та транспорт, підводне та підземне будівництво та інші.
Довідково
STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема, із застосуванням математичних знань і наукових понять.
STEM (S - science, T - technology – Е-engineering – М-mathematics). Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...
Коментарі до матеріалу