«За новими тарифами». Як українцям платити за світло менше
02.03.2017 165 0 0
На 25% з першого березня подорожчала електроенергія. Експерти вважають, що зростання тарифів-це ще один стимул задуматися про економію. Практично будь-яка сім'я, переглянувши своє споживання, може витрачати на 25-30% менше. Почати можна з простих кроків, наприклад, замінити лампочки в квартирі на енергозберігаючі.
Енергоефективні лампи заощадять близько 80 гривень. Лампу потужністю 0,022 кВт в годину можна купити за 98 гривень. Щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокою і ванної і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень. Якщо лампа потужністю 75 Вт в передпокої працює дві години в добу, в туалеті – годину, ванної – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за «світло» набереться 65,2 кВт. У той же час енергозберігаючі лампи витратять в цих же умовах 19 кВт*год. Помінявши всі лампи в квартирі, кожен місяць можна буде економити 77,5 гривні, а сама купівля окупиться за 9 місяців.
У першу чергу варто встановити енергоефективні лампи в місцях, де ви найчастіше буваєте. Крім того, варто задуматися про установку лампи з датчиком руху в під'їзді і тамбурах. В першу чергу заміна ламп розжарювання на енергоефективні дає найбільш очевидний результат економії. Це те, що дійсно відразу видно у платіжці.
Правильно вибрати новий холодильник і пральну машину. Сучасні холодильники і пральні машини з класом енергоефективності «А» і вище споживають значно менше електроенергії.
Крім того, потрібно вміти правильно користуватися технікою: вибирати оптимальні режими прання, користуватися машинкою тільки після того, як набралася достатня кількість брудних речей, а холодильник ставити в темному і прохолодному місці.
Як вибрати місце для холодильника:
• Холодильник краще не ставити в нішах (відстань від стін повинна бути близько 20 см)
• Холодильник повинен стояти подалі від плити та батарей
• На холодильник не повинні потрапляти прямі сонячні промені
Холодильник не варто перевантажувати, в такій ситуації він перевитратить електроенергію. Потрібно стежити за ним, періодично розморожувати. З усіх приладів, які є у нас в будинку, холодильник дійсно споживає багато електроенергії, працює цілодобово і потрібно стежити за тим, щоб правильно їм користуватися.
Двозонний лічильник дозволить економити до 25% електроенергії. Двозонний лічильник з 23 вечора до 7 ранку рахує електроенергію за тарифом в два рази нижче. Такий прилад обліку з установкою обійдеться приблизно в 1400 гривень. Приміром, родина, яка споживає близько 200 кВт*год електроенергії і при цьому 25% світла використовує з 23 години вечора до 7 годин ранку, кожен місяць зможе економити 42 гривні. Отже, двозонний лічильник окупиться приблизно за три роки.
Ідеально, якщо в місяць вдасться споживати до 100 кВт*год – за обсяг електроенергії можна платити за нижчим тарифом. Прислухавшись до перерахованих порад, можна споживати на 30% менше електроенергії. А якщо перейти на енергоефективні електроприлади та встановити двузонний лічильник – економія може досягати 60%.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу