Перспективи ринку землі: думки експертів
11.05.2016 186 0 0
Експерти не вірять, що найближчим часом агрокомпанії зможуть вільно купувати ділянки. Але пропонують альтернативу
Мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення залишається ключовим питанням не лише для аграріїв, але й політиків. І якщо останні завдяки обмеженням намагаються отримати політичні дивіденди, то у перших виникають проблеми з отриманням кредитів і ризик втрати орендованої землі в найбільш невдалий час.
Відкласти до кращих часів
Перспективи ринку землі були одним з ключових питань, які обговорювалися під час ІІ всеукраїнського аграрного форуму Асоціації адвокатів України. Особливо актуальним це питання стало в нинішніх умовах, коли аграрна сфера перетворюється на найбільш перспективну галузь економіки, а сільгосппродукція стала основним «постачальником» валюти в країну.
Відповідно до «Прикінцевих положень» Земельного кодексу мораторій на продаж землі може бути знятий вже 1 січня наступного року, щоправда, лише в разі набрання чинності законом про обіг земель. Загалом відмовитися від мораторію Україна мала ще у 2005 р., але з того часу обмеження неодноразово подовжувались. В чергове їх було пролонговано до 2015 р.
За таких обставин ні експерти, ні політики не вірять у те, що заборону відмінять і цього разу. «Швидкого скасування мораторію не буде», — констатував під час форуму народний депутат Леонід Козаченко (фракція ПП «Блок Петра Порошенка»), розвіявши сподівання оптимістів. За його словами, намагання запровадити ринок землі завжди були пов’язані з ініціюванням сумнівних схем. Тому, переконаний народний обранець, слід спершу визначити, як регулюватиметься продаж ділянок, які діятимуть обмеження, а вже потім відміняти мораторій.
Фактично функціонування ринку землі потрапило в залежність від політичної волі. При цьому, з одного боку, відповідно до соціологічних досліджень більшість українців виступають за збереження мораторію, а з другого — вільний продаж землі невигідний великим аграрним компаніям, які зараз можуть дешево орендувати ділянки.
Докладніше дивись за посиланням: http://zib.com.ua/
Коментарі до матеріалу