Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості полювання за бізнес-грантами

Редакція

28.08.2017 144 0 0

Коли підприємці думають про запуск невеликого ресторанчика, ферми або ательє, то на старті часто стикаються з ключовою проблемою: де взяти гроші? А адже в Україні діє чимало структур, які надають кредити і гранти для відкриття або розвитку своєї справи. Наприклад, такі програми проводять міжнародні організації на зразок ПРООН, USAID, Світовий банк.

ДОКУМЕНТИ. Основним документом не тільки для подачі на отримання гранту, а й для ведення бізнесу в цілому, є бізнес-план. Він повинен бути написаний зрозуміло. Спочатку - з розрахунком на себе: власник повинен чітко усвідомити свої цілі, методи їх досягнення і тимчасові рамки, достатні для реалізації проекту. Але дуже важливо при підготовці враховувати і сторонніх читачів - будь то працівник фонду, організації або банку: адже вони також будуть читати бізнес-план. Тому всі розрахунки і опису повинні бути зрозумілі відразу і не вимагати додаткових роз'яснень.

В такому бізнес-плані необхідна довідкова інформація: чим займається компанія, структура компанії, основна команда, ситуація на ринку, на якому належить працювати; опис, ніж фірма вигідно відрізняється від інших; мети діяльності на прийдешні три-п'ять років, підсумковий очікуваний результат. Все це допоможе обгрунтувати перспективи виживання нового проекту в умовах кризи.

ЦІЛІ. Під час подачі заявки підприємець повинен вказати, навіщо необхідно фінансування і куди воно буде витрачено. Фонди не люблять, коли гроші планують витрачати, наприклад, на маркетинг. Переважно ставити в заявці такі цілі, як підвищення кваліфікації керівництва і співробітників. Це може бути залучення зовнішніх консультантів або керівників, організація семінарів та програм навчання. Цікаві для фондів і різні суспільно-корисні ініціативи - коли мова йде про рішення проблем соціально незахищених верств населення або впровадженні енергозберігаючих технологій.

ВЕКТОР. Підприємці повинні уважно поставитися до вибору фонду: Організація, в яку ви звертаєтеся, повинна спеціалізуватися на конкретних програмах. Тобто, якщо фонд заявляє, що підтримує ініціативи для переселенців - не варто до нього звертатися за грантом на заміну застарілого енергонееффектівних обладнання. Також потрібно пам'ятати: якщо необхідно подавати заявку на англійському, то краще перевести на іноземну мову всі розрахунки. І прикріпити до анкети всі необхідні документи (їх перелік можна подивитися на сайті конкретної організації), інакше заявку просто не розглянуть.

Джерело: http://www.segodnya.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали