Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Основні мішені інтернет-злодіїв

Редакція

15.01.2018 196 0 0

Один із серйозних ризиків для України - масштабні кібератаки. Тому найбільш важливим викликом для країни в 2018 році стане боротьба з кіберзлочинністю і запобігання кібератак на державні структури.

ФАКТ. У липні 2017 року Україна пережила масштабну кібератаку, яка паралізувала роботу банків, медіа-ресурсів і більшість державних структур. Ця атака продемонструвала повну безпорадність нашої країни перед викликами майбутнього. Експерти попереджають, що цей напад був тільки початком великої кібервійни.

АТАКИ ПРОДОВЖАТЬ. На тлі безперервних атак на європейські країни і США фахівці роблять невтішні прогнози. За словами експертів, в майбутньому кіберзлочинці продовжать атакувати системи голосування, а більшість атак будуть спрямовані на критичну інфраструктуру.

Гендиректор компанії Information Systems Security Partners (ISSP) Роман Сологуб вважає, що злочинці продовжать тестувати нові технології, намагаючись отримати контроль над популярним програмним забезпеченням. Таким чином злочинці зможуть реалізовувати масштабні та скоординовані кібератаки. Фахівці з компанії ESET вважають, що в 2018 році продовжать з'являтися віруси-вимагачі. У компанії впевнені, що кіберзлочинці будуть намагатися атакувати сфери оборони, транспорту та охорони здоров'я.

ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА. У 2015 році в Україні був створений Департамент кіберполіції, який повинен займатися протидією кіберзлочинності. Однак істотних зрушень в сфері інформаційної безпеки в країні не відбулося. Сьогодні влада вдається тільки «гасити пожежу», а не працювати на випередження.

Відзначимо, що кошти на посилення інформаційної безпеки країни виділяються, що свідчить про усвідомлення українською владою масштабів проблеми.

 «ВЕЛИКИЙ БРАТ» СТЕЖИТЬ ЗА НАМИ. Ще однією небезпекою для України в майбутньому може стати кібершпіонаж, який буде реалізовуватися за допомогою злому інтернет-гаджетів (таких як фітнес-трекери, розумні годинник, веб-камери і «начинка» розумних будинків).

Екс-директор національної розвідки США Джеймс Клеппер ще в 2016 році заявляв, що спецслужби будуть використовувати інтернет-гаджети для спостереження за населенням і збору інформації. Очевидно, що це зможуть робити і злочинці. Небезпека полягає в тому, що терористи і кіберзлочинці будуть намагатися зламати пристрою на інфраструктурних і державних об'єктах, щоб отримувати конфіденційну інформацію.

Джерело: https://etcetera.media/rastsvet-kiber...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали