Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Опубліковано черговий випуск науково-практичного журналу "Вісник НБУ"

Редакція

13.07.2016 629 0 0

Національний банк України опублікував четвертий випуск дослідницького журналу “Вісник Національного банку України”, в якому можна ознайомитися зі статтями на такі теми:

·        Трансформація діяльності центральних банків.

Оглядова стаття “Міжнародна дослідницька конференція “Трансформація діяльності центральних банків”. Головне” присвячена першій дослідницькій конференцій Національного банку, що відбулась 19 – 20 травня в Києві. Стаття окреслює останні тенденції розвитку центральних банків, про які йшлося в доповідях учасників конференції та під час їх обговорень. Вона описує всю різноманітність та нетрадиційність цих тенденцій – від монетарної політики в умовах низьких процентних ставок і загрози дефляції, питань фінансової стабільності та управління потоками капіталу – до впливу нових фінансових технологій і культурних особливостей на трансформаційні процеси в центральних банках. Також увагу зосереджено на рекомендаціях для використання в поточній і майбутній діяльності центральних банків.

·        Макропруденційне регулювання як ключовий елемент забезпечення фінансової стабільності

У відповідь на глобальну світову кризу 2007 – 2009 років все більше державних органів по всьому світу починає опікуватися фінансовою стабільністю. У статті "Архітектура та повноваження макропруденційних органів: світовий досвід та дороговкази для України” вивчено досвід 67 країн з метою визначення, хто саме традиційно відповідає за забезпечення фінансової стабільності. Наведений аналіз свідчить, що у світі використовуються різні варіанти макропруденційної архітектури залежно від рівня розвитку фінансової системи, ролі уряду та повноважень центрального банку. Однак переважно макропруденційний мандат надається центральному банку, особливо якщо той уже наділений широкими повноваженнями стосовно нагляду та регулювання фінансового сектору. Це типово також для нових ринкових економік. А отже, йдеться в статті, доцільно надати мандат на здійснення макропруденційного нагляду і Національному банку України.

·        Вплив обмінного курсу гривні на ціни в Україні

Як зміни номінального ефективного обмінного курсу впливають на рівень споживчих цін в Україні? Це залежить від напряму та розміру валютно-курсових коливань, стверджується в статті “Нелінійний ефект перенесення обмінного курсу на внутрішні ціни в Україні”. У випадку девальвації національної грошової одиниці ефект на базову інфляцію значно більший, ніж у випадку ревальвації. Це може пояснюватися високим рівнем монополізації ринків. Також, згідно з результатами дослідження,  споживчі ціни по-різному реагують на малі, помірні та великі зміни валютного курсу. Тоді як малі та великі курсові коливання значною мірою переносяться на рівень споживчих цін, вплив помірних коливань є незначущим. А, відповідно, це ще один доказ на користь застосування Національним банком режиму інфляційного таргетування, що характеризується помірними коливаннями обмінного курсу.

Нагадаємо, з вересня 2015 року «Вісник НБУ» публікується щокварталу ілише в електронному форматі – на сторінці Офіційного інтернет-представництва НБУ. Редакційна колегія журналу запрошує всіх охочих представників профільних експертних та академічних кілдолучитися до роботи над наступними номерами, надсилаючи свої дослідницькі матеріали для публікації.

Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали