Новий податок для бізнесу: що буде з економікою і зарплатами
07.03.2018 1339 0 0
Український бізнес чекають серйозні зміни в сплаті податків: президент і ряд депутатів висловилися за те, щоб уже з 2019 р скасувати податок на прибуток, замінивши його податком на виведений капітал. Тобто на гроші, які будуть виплачені у вигляді дивідендів та інших видів винагороди акціонерам.
А ось прибуток, інвестована в розвиток виробництва і поліпшення умов праці найманих працівників, оподаткуванню не підлягає. Прихильники закону кажуть, що це прискорить зростання економіки України, противники - що в бюджеті утворюється дірка від недонадходжень, перекрити яку буде складно.
За та проти
Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал означає, що базою оподаткування для підприємств стане не прибуток, а дивіденди та прирівняні до них доходи, такі як роялті і відсотки. Передбачається, що дивіденди обкладуть податком за ставкою 15%, а прирівняні до них платежі - за ставкою 20%. Нагадаємо, зараз податок на прибуток дорівнює 18%. в АП, і в Мінфіні визнають, що в перші рік-два функціонування нового податку бюджет недоотримає 30-40 млрд грн (до 4% доходів скарбниці) і лише потім, коли бізнес «розкрутиться» і вийде з тіні, втрати будуть перекриті за рахунок зростання виробництва.
Заробітки можуть вирости
Скасування податку на прибуток може зменшити міграцію українців за кордон, де платять за однакову роботу більше, ніж у нас. Але, без зростання продуктивності праці підвищення зарплати виявиться неефективним. Така схема не спрацювала в Естонії: замість того, щоб розширювати виробництво, компанії стали купувати на зекономлені кошти цінні папери і розміщувати гроші на депозитах.
https://www.segodnya.ua/economics/business/yovyy-nalog-dlya-biznesa-chto-budet-s-ekonomikoy-i-zarplatami-1118881.html
Чи спрацює податок на виведений капітал в Україніhttps://uteka.ua/ua/publication/Srabo...
Коментарі до матеріалу