Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові сервіси «Приватбанку» допоможуть «оцифрувати» Україну

Редакція

23.03.2017 144 0 0

Найбільший банк в Україні «ПриватБанк» 19 березня відсвяткував своє 25-річчя. З цього приводу банк організував захід «Приват.Share», де відзвітував про останні досягнення, а також плани на майбутнє, виконання яких залежить від готовності держави співпрацювати.

Розрахувати майбутню пенсію, отримати субсидію, не виходячи з дому, взяти участь у тендері і перемогти корупцію — все це вже працюючі сервіси та готові ідеї, які «ПриватБанк» продемонстрував на заході «Приват.Share». Вони поки не запущені: для цього необхідно домовитися про співпрацю з державою і міською владою. Але їх можливості і потенціал для цифрового перетворення України можна оцінити вже сьогодні.

Тендери

Один з найвідоміших в Україні антикорупційних інструментів — система відкритих держзакупівель Prozorro. Проте в роботі з нею все ще виникають деякі складнощі.

У Prozorro все ще працюють три схеми:

   Шахрайство з боку замовника: одним з основних способів є дроблення суми тендеру. Проконтролювати це може тільки громадськість — інших інструментів немає.

   Підставні постачальники: що це за компанія, скількох клієнтів вона обслужила, не прокладка це? На жаль, така інформація зараз недоступна.

   Мало учасників: менше 2,5 учасників на один тендер призводить до низької конкуренції, низької якості і високими цінами.

Вирішити цю проблему пропонують через сервіс «Приватбанку» — «ПриватМаркет». На сьогодні в «ПриватМаркете» зареєстровано майже 100 000 компаній і проходять тисячі транзакцій в тиждень. І незабаром будь-яке приватне або державне підприємство зможе створювати в «ПриватМаркете» тендери і брати в них участь.

Щоб створити тендер, потрібно заповнити поля у спеціальній формі. Після чого встановити ціну лота.

Однак суттєво завищити її не вийде. «ПриватМаркет» проводить аналіз закупівель, та у разі виявлення підозрілих операцій відправляє повідомлення «зацікавленим спостерігачам». Так що купити ноутбук за мільйон не вийде.

Після того, як тендер опублікований, сервіс автоматично підбере компанії, які могли б взяти в ньому участь (їх у базі банку близько мільйона), і надсилає їм запрошення. При цьому, «ПриватМаркет» надсилає запрошення тільки перевіреним компаніям, підкреслив Гончаров.

 З допомогою «ПриватМаркет» будь-яке державне чи приватне підприємство зможе складати тендер з перевіреними постачальниками, безпечно, з мільйоном потенційних постачальників.

Повноцінний запуск сервісу заплановано на 1 червня. Однак не виключено, що бета-версія запрацює вже в найближчі місяці в трьох містах України, в будь — поки не відомо.

Соціальний кабінет

Ще одна новинка, яку пропонують запустити спільно з соціальним і пенсійним фондами — це сервіс «Соціальний кабінет» в «Приват24».

Клієнти-пенсіонери часто телефонують в контактний центр і ставлять питання, які не стосуються банківського обслуговування. Наприклад, просять допомогти заповнити декларацію на отримання субсидії або запитують, коли на картку прийде наступна пенсія. Так виникла ідея в синергії з державою вирішити для них ці проблеми.

Почати вирішили з розрахунку майбутньої пенсії і створили спеціальний інструмент.

Розрахунок пенсії

Щоб розрахувати розмір своєї пенсії, потрібно зайти в соціальний кабінет, у вкладку «Працюючим особам», а потім вибрати «розрахунок майбутньої пенсії». Після чого потрібно ввести дані в розрахункову таблицю: трудовий стаж і розмір зарплати. Якщо користувач отримує зарплату на картку «Приватбанку», таблиця заповниться автоматично.

Після чого сервіс розрахує суму майбутньої пенсії.

Оформлення субсидії

Ще один інструмент у соціальному кабінеті — допомога в оформленні субсидій.

В «Приват24» це можна буде зробити набагато швидше. Достатньо заповнити форму: ввести кількість мешканців, їх дохід та суму нарахувань за комунальні послуги. Після чого сервіс автоматично розрахує розмір можливої субсидії.

У тому ж сервісі можна оформити заявку безпосередньо на оформлення субсидії. Якщо користувач сплачував комунальні послуги через «ПриватБанк», вся інформація за його реквізитами в усіх комунальних підприємствах заноситься автоматично.

Далі доведеться заповнити декларацію про доходи. При цьому потрібно врахувати, що в декларацію про доходи потраплять всі доходи, які користувач отримує через «ПриватБанк»: зарплата, пенсія, соціальні виплати або виплати за депозитами... Зменшити цю суму не можна.

В кінці користувач підписує сформований документ за допомогою ЕЦП та надсилає, не виходячи з дому.

Детальніше: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали