Не в лабораторіях, а на місці перевірятимуть лічильники в Україні
03.11.2016 138 0 0
Принаймні такі зміни зараз обговорюють на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку (МЕРТ). Там виставлений на громадське обговорення проект наказу про затвердження нової методики повірки лічильників. Головне нововведення, яке пропонують чиновники - перевіряти прилади на місці, а не в спеціальних лабораторіях, як це робиться зараз.
Аналізуючи регуляторний вплив даного документа на ринок, автори проекту, зокрема, відзначають: згідно з чинним законодавством, лічильники води в Україні підлягають періодичній повірці, настройки після ремонту, а також позаплановим перевіркам інспекторів.
При цьому в МЕРТ звертаються метрологічні і перевірочні лабораторії з проханням дозволити їм роботи без демонтажу приладів, на місці їх експлуатації. Вся справа в грошах. За даними ДП «Укрметртестстандарт», вартість робіт з демонтажу та монтажу лічильника води становить в середньому 280 грн.
За рахунок цього загальна вартість повірки на місці експлуатації становить 134,5 грн., а в спеціалізованій лабораторії - 335,4 грн.
Перевірити прилади на місці можна і зараз, і користувачі при першій же можливості намагаються вибрати саме таку послугу. Скажімо, без демонтажу в минулому році було перевірено 97,5 тис. лічильників, а в лабораторіях - 29,5 тис. Але проблема в тому, що на сьогоднішній день в Україні немає затвердженої методики повірки лічильників на місці, так що інспектора проводять роботи на свій страх і ризик.
Як підрахували чиновники, на створення національного стандарту, який буде містити методику повірки потрібно близько 25-30 тис. грн.
Загальні витрати на впровадження нових правил складуть 3, 7 млн. грн.
За даними МЕРТ, дані регуляторний акт, в разі його прийняття, торкнеться діяльності 27 підприємств. При цьому на придбання обладнання, його сервісне обслуговування і навчання персоналу кожне витратить 140 тис. грн.
Українцям обіцяють поліпшення сервісу: вони зможуть бути впевнені в точності повірки на місці, а також заощадити на платежах за демонтаж і установку приладів. Але не виключено, що, витративши на впровадження нових правил, перевіряючі захочуть перекласти частину витрат на плечі споживачів і підвищать розцінки на самі роботи. Крім того, невеликим лабораторіям такі інвестиції можуть виявитися не по кишені, що загрожує монополізацією ринку.
Джерело: http://ubr.ua/market/real-estate/v-uk...
Коментарі до матеріалу