Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

НБУ розробив іншу концепцію нагляду за банками

Редакція

06.12.2016 292 0 0

Нова концепція банківського нагляду Нацбанку, нещодавно презентована в НБУ, буде прогнозувати й відстежувати ризики кожної фінансової установи. Вона не буде триматися на механічному виконанні банками нормативів регулятора.

Впровадження нового нагляду буде здійснюватися поступово протягом півтора років. Повний перехід на нову систему НБУ планує завершити до середини 2018 року.

Нові підходи будуть впроваджуватися за 5 напрямками.

Для розуміння того, чи є стійкою бізнес-модель банку, її аналіз буде проводитися на основі економічних і математичних моделей з використанням елементів стрес-тестування.

Будуть переглянуті нормативні вимоги до корпоративного управління на основі кращих світових практик та посилиться контроль виконання рекомендацій НБУ.

Оцінки ризику достатності капіталу та оцінка покриття ризиків буде проводитися на основі внутрішніх даних оцінки адекватності капіталу, стрес-тестування, а також підтвердження даних (верифікації) під час перевірок регулятором (інспектування).

Потреба банку в ліквідності, оцінка ризику ліквідності та фондування також будуть проводити на підставі внутрішніх даних адекватності, стрес-тестування та відповідності даних при перевірках.

Для оцінки ризиків групи, до якої входить банк і їх реального власника запроваджується комплексна експертиза концентрації ризиків і ризиків фінансово-промислової групи.

Ступінь виконання (відповідності) банками вимог по кожному з напрямків буде оцінюватись за бальною системою, які і будуть складати комплексну оцінку (SREP). За її результатами НБУ або видасть рекомендації для виправлення (коригування) положення або вживе заходів впливу.

Перший етап впровадження Нагляду по-новому завершиться до кінця поточного року. До січня 2017 року, НБУ планує завершити розподіл банків на групи за їх бізнес-моделей, а також розділити на категорії для визначення пропорційності.

До кінця 2017 року регулятор додатково завершить діагностику 40 малих банків, введе оцінку бізнес-моделі підопічних для розуміння їх життєздатності, а також проводити тематичні (за фактом виявлення порушень або недотримання законодавства) та камеральні (без виїзду на місце) перевірки.

З 2018 року банки на регулярній основі будуть проводити діагностику активів, комплексну оцінку (SREP), внутрішню оцінки адекватності капіталу і ліквідності.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали