Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

НБУ змінив підхід до оцінки кредитного ризику цінних паперів

11.11.2019 143 0 0

Національний банк України ввів єдиний підхід до оцінки кредитного ризику цінних паперів, в тому числі українських державних облігацій, повідомив регулятор.

Новий підхід ґрунтується на кредитних рейтингах емітента / країни місцезнаходження емітента / цінних паперів, визначених міжнародними рейтинговими агентствами Standard & Poor's, Fitch Ratings та Moody's Investors Service. Такі зміни обумовлені необхідністю імплементації вимог європейського законодавства.

Відповідно до цього підходу кредитний ризик українських державних облігацій в іноземній валюті буде оцінюватися за загальними підходами, тобто з урахуванням рейтингу України. До сих пір всі цінні папери уряду України незалежно від виду валюти враховувалися з нульовим ризиком. Тепер нульовий ризик буде визначено тільки для державних облігацій в гривні, що відповідає загальноприйнятим міжнародним стандартам.

Як показує міжнародний досвід, кредитний ризик, пов'язаний із запозиченнями урядів в іноземній валюті, вище, ніж пов'язаний із запозиченнями в національній валюті.

Потенційні збитки з цінних паперів будуть оцінюватися шляхом визначення їх кредитного ризику і покриватися власним капіталом за застосування відповідних коефіцієнтів зважування ризиків при розрахунку нормативів достатності капіталу. Значення цих коефіцієнтів буде залежати від рейтингів емітента / країни місцезнаходження емітента/цінних паперів і визначатися в діапазоні від 0% до 100%.

З метою поступової адаптації банківської системи до зміни підходів передбачено поетапне протягом наступного року введення коефіцієнтів зважування ризиків до українських державних облігацій в іноземній валюті.

bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали