Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

На базі ТПП України запрацює антикризовий центр кіберзахисту бізнесу

Редакція

12.07.2017 121 0 0

Рішення про його створення стало результатом круглого столу «Наймасштабніша кібератака на український бізнес: як захиститися?», що 10 липня 2017 року пройшов у ТПП України. Фахівці антикризового центру безкоштовно консультуватимуть бізнес, що постраждав від кібератаки, та допоможуть попередити можливі кіберзагрози у майбутньому. Адже, за прогнозами, через кілька тижнів Україні варто очікувати на нову хвилю кібератак, націлену на комп'ютерні мережі, що працюють на операційній системі Linux, а це 70 % ринку: і банківського, і державного.

    Представники Кіберполіції, СБУ, Мінфіну,  а також юристи та кращі експерти у сфері кібербезпеки разом із бізнесом, що постраждав від кібератаки, дискутували щодо того, наскільки ефективними є сучасні системи захисту, чи може кібератака бути визнана форс-мажором та які правові й фінансові наслідки кібератак для бізнесу.

    Вітчизняна бізнес-спільнота занепокоєна тим, що жодна державна структура досі не оприлюднила дорожню карту виходу з ситуації, що склалася. Рекомендації для бізнесу на сьогоднішній день надала лише Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.  З юридичної ж точки зору, користувачі програми «M.E.Doc» не можуть розраховувати на відшкодування збитків, адже жоден вендор не несе відповідальності за свій софт. Тож замість боротьби з наслідками кібератаки компаніям потрібно «зафіксувати збитки», а зекономлені на цьому гроші направити на підготовку до наступних атак. Та надалі завжди читати EULA перед тим, як купувати софт, а не після.

Інформаційна безпека та IT-підтримка – це різні напрямки роботи, тож для гарантованого захисту даних, створення та налагодження систем захисту варто залучати різних спеціалістів.

Джерело: https://ucci.org.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали