Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

МВФ прогнозує зростання української економіки і уповільнення інфляції

Редакція

04.11.2016 65 0 0

Економіка країни не вилікується від кризи, хоча курс національної валюти очікується стабільний. МВФ оновив економічний прогноз для України на наступний рік.

Очікується, що українська економіка покаже зростання на 2,5% (зараз — 1,5%), а інфляція до кінця 2017-го складе 8,5% (зараз — 13%). При цьому зовнішній борг спрогнозований на рівні 136,3% ВВП (зараз — 141,3%), а дефіцит зведеного бюджету (з урахуванням держпідприємств) виявиться на рівні 4,4% (нині 3,7%).

Потрібно 5 років стабільності

Листопадовий прогноз МВФ реальний при подальшій деескалації конфлікту на Донбасі, банківської стабільності, поліпшення інвестклімату, продовження співпраці з МВФ, зростання іноземних інвестицій. «У такому випадку прогноз МВФ можна розглядати як базовий сценарій для України на 2017 рік. Це означає, що зростання економіки і справді може скласти 2,5% при інфляції в 8,5%. Але якщо війна продовжиться або будуть падати системні банки, економіка може знову опинитися в стагнації. А все тому, що хоча самопочуття України стабільно, але ще не зміцніє настільки, щоб спокійно переживати нові потрясіння.

У регіональному розрізі прогноз МВФ для України не обнадіює: З 2015-го всі прогнози Фонду — скромні. Таким же є і прогноз зростання економіки на 2017-й в межах 2,5%. Це означає, що стрімкого зростання чекати не доводиться. Це викликає жаль, якщо порівнювати прогнози МВФ для України з іншими країнами регіону на майбутній рік. Наприклад, економіка в Прибалтиці може зрости на 3%, в Південно-Східній Європі — на 3,3%. Не радує і інфляційний прогноз МВФ для України в 8,5%. Гірше тільки прогноз інфляції для Білорусі — 11%. А в інших країнах регіону інфляція очікується в межах 1,8—2,3%. Це означає, що в наступному році в Україні збережеться заморожування кредитування, а реформи, якщо і прискоряться, то зможуть дати ефект не раніше 2018-го.

2017 рік буде для України переломним, оскільки його результати стануть своєрідним лакмусовим папірцем для розуміння — вийшла наша країна на стійкий шлях одужання або ще перебуває в залежності від кризи: «У цілому треба розуміти, що Україна зможе вийти на докризові показники розвитку 2008 року лише за умови зростання економіки в 5-6% протягом 3-5 років.

Головна загроза — банкопад. Також економісти відзначають: якщо прогноз МВФ стане базовим сценарієм для України на 2017 рік, тоді курс долара, швидше за все, буде коливатися на рівні 27,1 грн. Можлива м'яка девальвація 1-2 грн, але не більше. Рівень безробіття може знизитися з 9% до 8%, оскільки з'явиться більше робочих місць, і люди будуть частіше працевлаштуватися офіційно.

Правда, існують ризики зміцнення долара і до 30 грн, кажуть експерти. Такий розклад можливий в умовах падіння системних банків або інших серйозних проблем у фінсекторі.

У той же час експерти вважають хорошим знаком оптимістичний прогноз МВФ щодо зниження зовнішніх боргів України — з 141,3% до 136,3% ВВП. Швидше за все, у наступному році у нас буде більше можливостей залучати більш дешеві кредити. А це можливо за поліпшення інвестклімату і збільшення припливу інвесторів. І, якщо ми отримаємо більш дешеві кредити, зможемо активніше виплачувати старі борги. І наше боргове ярмо трохи ослабне.

А от зростання дефіциту зведеного бюджету з 3,7% до 4,4% ВВП означає, що влада погано проводять реформу держпідприємств: Тягарем для держбюджету є дефіцити великих підприємств на кшталт «Нафтогазу». Крім того, мляво йде приватизація. Потрібно активізувати реформи з аудитом ДП, оновленням кадрів і т. д.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали