Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

МВФ надав рекомендації щодо впровадження реформи ДФС

Редакція

07.08.2017 140 0 0

Департамент з податково-бюджетних питань Міжнародного валютного фонду (МВФ) разом з Міністерством фінансів та Державною фіскальною службою (ДФС) розробив низку рекомендацій щодо впровадження комплексної реформи Державної фіскальної служби. Представники місії МВФ склали рекомендації за результатами роботи в Україні з 19 липня по 1 серпня 2017 року. В роботі місії взяли участь представники Мінфіну та ДФС.

У чому суть?

МВФ у співпраці з Мінфіном та ДФС розробили план першочергових завдань, на вирішенні яких потрібно зосередитись протягом наступних 18-ти місяців, а також кроки на подальші роки.

Ціль - трансформація ДФС у сучасний сервісний орган адміністрування податків.Трансформація відбуватиметься завдяки виконанню п’яти основних задач:

    Реорганізація ДФС в єдину юридичну особу. Побудова внутрішньої організаційної структури за функціональним принципом, що дозволить побудувати ефективні процеси адміністрування податків та зборів та оптимізувати адміністративно-господарчі функції в структурі ДФС.

    Оновлення службового складу ДФС. Новий склад має бути меншим за кількістю, більш професійним, краще оплачуваним та некорумпованим.

    Зміна бізнес-процесів всередині ДФС. Це буде досягнуто завдяки технологічним інноваціям, спрощенню адміністрування та скасуванню зайвих процедур, а також запровадженню ризик-орієнтованого підходу до роботи.

    Підвищення рівня сплати податків та довіри платників до системи. Це буде досягнуто шляхом автоматизації процесу адміністрування податків.

    Зміна корпоративної культури ДФС та підвищення прозорості її роботи сприятиме зменшенню тиску на бізнес та перетворенню ДФС на сервісну організацію.

МВФ наголосили, що вже є прогрес у перебігу реформи ДФС (насамперед нова процедура відшкодування ПДВ), але комплексна реформа гальмується низкою чинників, серед яких корупція та повільність впровадження рекомендацій. Тому потрібно не зволікати і пришвидшити процес впровадження рекомендацій.

Що далі?

МВФ рекомендують консолідувати зусилля всіх зацікавлених сторін, слідувати рекомендаціям щодо впровадження проекту комплексної реформи ДФС, при цьому потрібно доопрацювати та затвердити план впровадження рекомендацій. Це дозволить визначити цілі та пріоритети реформи, ідентифікувати та подолати перешкоди для її здійснення, сконцентрувати ресурси для досягнення визначених цілей.

Фахівці МВФ додають, що прогрес реформи неможливий без створення структури управління проектом, а також формування всередині ДФС команди менеджерів, які вірять у реформу та бажають її здійснити.

Мінфін разом з ДФС вже розпочали створення структури управління проектом комплексної реформи ДФС за підтримки Прем’єр-міністра, міжнародної консалтингової компанії, представників ЄС, США, Канади, ЄБРР та МВФ.

Джерело: https://www.minfin.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали