Мінрегіон запропонував розробити закон для захисту інвесторів довгобудів
21.11.2017 149 0 0
Для впровадження ефективних механізмів захисту прав потерпілих інвесторів в будівництві і виведення довгобудів з категорії проблемних об'єктів необхідно законодавче врегулювання і розробка відповідного законопроекту.
Впровадження ефективних механізмів захисту прав потерпілих інвесторів можливе лише через його обов'язкове законодавче врегулювання. Це потрібно для того, щоб місцева влада отримала більше можливостей вирішувати цю проблему на локальному рівні і не допускати виникнення подібних ситуацій в майбутньому. Питання дуже насущний і хворобливий. Сподіваюся, що спільно з фахівцями, експертами та за активної участі громадськості ми зможемо розробити новий ефективний законопроек.
Проект закону має бути спрямований на посилення захисту прав громадян, чиї кошти були вкладені в будівництво житлових об'єктів, стимулювання замовників до своєчасного завершення будівництва, пошук рішень щодо добудови проблемних об'єктів, а також пошук джерел фінансування для завершення будівництва незавершених об'єктів.
Як нагадали в прес-службі міністерства, за даними Держстату, на початок 2015 року в Україні налічувалося 14 915 об'єктів незавершеного будівництва, в тому числі 3823 житлових будинки. Найбільше таких об'єктів в Донецькій області (429), Харківській (369), Києві (357), Хмельницькій (314), Запорізькій (243) і Житомирській області (232).
Строительство 2 135 житлових будинків тимчасово припинено або законсервовано. Частина таких об'єктів - це багатоквартирні житлові об'єкти, які споруджувалися із залученням коштів інвесторів громадян.
За даними обласних (міських) державних адміністрацій, станом на 1 жовтня 2017 року перелік проблемних включено 119 об'єктів житлового будівництва.
Джерело: https://biz.censor.net.ua/
Коментарі до матеріалу