Мінфін розповів про спірні моменти нової податкової реформи
26.08.2016 99 0 0
Мінфін майже домовився з парламентаріями по правок до ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ .
Головне питання, за яким серед чиновників і народних депутатів поки немає єдиної думки - податок на виведений капітал.
На думку експертів фінансового відомства, перехід на нову модель оподаткування прибутку (через оподаткування податком операцій з виведення капіталу і прирівняних до цього операцій) передбачає нові правила обліку таких операцій. Це, в свою чергу, вимагатиме від бізнесу часу і ресурсів на їх вивчення.
Ухвалення нової моделі оподаткування може призвести до того, що у більшості платників податків буде відсутній факт розподілу прибутку і, відповідно, не буде об'єкта для оподаткування таким податком.
На думку представників Мінфіну, при введенні податку на виведений капітал адміністрування і контроль сплати податку з прибутку істотно не спроститься. Мало того, бюджет втратить наявні доходи.
Згідно з розрахунками, виходячи з бази попередніх періодів, ми отримаємо надходження податку на виведений капітал в розмірі 18 млрд грн. При цьому втратимо, як мінімум 30-40 млрд грн. Тому в міністерстві сумніваються в доцільності ведення податку на виведений капітал.
Замість цього в Мінфіні пропонують для стимулювання економічного зростання ввести нормативи прискореної амортизації.
Ця пропозиція якраз націлений на те, щоб бізнес був зацікавлений реінвестувати кошти. Відмінність цього механізму від податку на виведений капітал полягає в тому, що останній дає певні можливості для збереження коштів підприємств. Однак, він не гарантує, що ці кошти будуть інвестовані.
У той же час, на думку чиновників, прискорена амортизація дозволяє інвестувати гроші, створюючи при цьому можливості для підвищення оборотності коштів.
Джерело: http://ubr.ua/
Коментарі до матеріалу