Міф про митну реформу: що насправді ховається за ініціативами Кабміну
14.06.2016 159 0 0
Уряд усерйоз узявся за реформування митної системи. За останній місяць прийнято ряд рішень - від запуску "єдиного вікна" до формування мобільних міжвідомчих бригад, так званих "чорних сотень". Все це, на думку Кабміну, істотно знизить корупційні ризики, обмежить можливості застосування контрабандних схем і спростить життя бізнесу. Самі учасники ринку не такі оптимістичні.
Порядок і дисципліна
Не минає й тижня, щоб прем'єр-міністр Володимир Гройсман не згадав про необхідність змін на митниці. То він особисто мирить глав Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля і Одеській митниці Юлію Марушевская з керівником Державної фіскальної служби Романом Насирова, то вивчає питання "податкових білок" і "сірих" схем при оформленні горіхів, обіцяє модернізацію митної системи, боротьбу з корупцією і оновлення кадрів. Для уряду Гройсмана, реформування системи - один з пріоритетів.
До кінця 2016 року бізнес може розраховувати на зміни в українській митниці, що дозволить вивести з тіні "багатомільярдні грошові обороти", обіцяє прем'єр. "Десятки мільярдів сьогодні недоплачуються українською митницею до державного бюджету. Це безпосередньо пов'язано з макрофінансової стабільністю нашої держави, з відкритим публічним ринком, на який повинні виходити "чесні" товари, чесно розмитнені ", - заявляв він в квітні.Також прем'єр-міністр уточнював, що наведення фінансового порядку і дисципліни в митній сфері допоможуть уряду впорається з дефіцитом Пенсійного фонду.
У плані пріоритетних дій Кабміну на цей рік митних питань не так і багато. Велика частина вже формально прийнята. За останній місяць Кабмін затвердив ряд рішень. Прийнято законопроект про уповноважених економічних операторів, суть якого полягає в спрощеному режимі проходження митного контролю і оформлення товарів для "білого" бізнесу.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: https://www.rbc.ua/
Коментарі до матеріалу