Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Міжнародні стандарти приватизації запущені в Україні

Редакція

24.12.2016 139 0 0

У 2016 році запущені міжнародні стандарти приватизації.

Потенційні інвестори отримали можливість попереднього аудиту об'єктів приватизації, міжнародного арбітражу за взаємною згодою, можуть залучати персонального консультанта, отримати банківські гарантії або грошовий депозит для участі в аукціоні.

У 2016 році значно активізувалася підготовка об'єктів до приватизації. Таких об'єктів підготовлено 295. Це є найвищим показником за останні 6 років. Такі дані опубліковані у звіті Фонду держмайна за результатами діяльності в 2016 році.

У звіті ФДМ констатується значний прогрес у запуску міжнародних стандартів приватизації в Україні за підсумками 2016 року.

Інвестори отримали можливість

Зокрема, тепер потенційні інвестори отримали можливість попереднього аудиту об'єктів приватизації, міжнародного арбітражу за взаємною згодою, можуть залучати персонального консультанта, отримати банківські гарантії або грошовий депозит для участі в аукціоні, а також користуватися онлайн сервісами порталу privatization.gov.ua, де розміщується інформація про готовність об'єктів до приватизації. Крім того, Фонд держмайна надав дозвіл на участь у приватизації державним компаніям-нерезидентам, та заборонив участь у приватизації інвесторів з офшорних зон, країн з переліку FATF та країн-агресорів.

Також у звіті відомства перераховані заходи, які були здійснені з метою запуску прозорого процесу приватизації в країні — поява можливості продажу об'єктів "один клік" на privatization.gov.ua (70 об'єктів може продаватися одночасно), запуск колл-центру для консультування по об'єктах приватизації, запуск продажу об'єктів на електронних торгах із залученням 16 електронних бірж-партнерів, а також проведення першої конференції по приватизації з участю 100 учасників з 12 країн світу.

Крім того, у звіті ФДМ викладено пропозиції щодо прискорення прозорої приватизації в 2017 році. Зокрема, Верховна Рада повинна підтримати нові зміни в Закон про приватизацію державного майна, підтримати проект Закону № 1567 про скорочення переліку об'єктів, заборонених до приватизації та проект Закону № 4493 "Про ринку електричної енергії України". У свою чергу Кабміну необхідно підтримати проект постанови КМУ про спрощення передачі Фонду підприємств для приватизації.

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/148622-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали