Пастка для ОСББ: що робити, якщо субсидії держава не компенсує
26.09.2016 287 0 0
З 1 липня 2016 року, відповідно до закону, тим власникам квартир, які не створили ОСББ або не обрали собі якусь керуючу компанію добровільно, міська влада самостійно призначить керуючу компанію. Причому після її призначення міською владою, власники квартир вже не зможуть створити ОСББ, оскільки в такому випадку компанія зможе оскаржити цю ініціативу в судовому порядку.
Але, ті хто встиг створити ОСББ - об'єднання співвласників багатоквартирних будинків б'ють на сполох - держава не компенсує субсидії, які отримують мешканці. У зв'язку з цим у ОСББ ростуть борги, не тільки із зарплати співробітникам. Є й такі, хто взяв кредит на утеплення будинку і тепер стають боржниками банку.
Експерти пояснюють, що це пов'язано з перехідним етапом реформи. Так як до створення ОСББ субсидії виплачувалися за допомогою клірингових взаємозаліків між постачальниками. Тому живих грошей в бюджеті на субсидії було передбачено трохи. З цієї причини сьогодні і виникають такі заборгованості, і, на жаль, тут потрібно перечекати перехідний період. Однак чекати готові не всі, так як у них зростає заборгованість.
Експерт з правових питань ГО «Ресурсний центр для ОСББ» Андрій Бурий пропонує два варіанти дій - звертатися до суду або продовжувати писати скарги в держоргани. Однак суд - це процес кардинальний, довгий і виснажливий. А влада ці проблеми вирішить. Тільки потрібно почекати хоча б місяців 2-3. Але правозахисники в будь-якому випадку радять звертатися до місцевих органів і «кричати» про свою проблему.
Також у своїй роботі ОСББ часто стикаються з фінансовими та організаційними проблемами. Глави об'єднань визнають: грошей ніколи не вистачає, адже в будинку завжди є 15-20% квартир з величезними боргами. Багато також насилу отримують гроші від держави, а через нестачу коштів не вистачає на зарплати і підготовку до опалювального сезону. До того ж деякі будинки йдуть з комунальної власності без капремонту, і мешканцям доводиться скидатися на ремонт зі своєї кишені.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу