Коли рахунки українців перестануть захищатися банківською таємницею
02.03.2018 186 0 0
Не секрет, що багато українців, не надто довіряючи вітчизняній банківській системі або не бажаючи «світити» свої доходи, вважають за краще зберігати заощадження в зарубіжних банках. На даний момент для того, щоб отримати інформацію про вклади українців в вітчизняних, а тим більше зарубіжних банках, держава повинна мати вагомі причини, найчастіше підтверджені рішенням суду. Але незабаром таке поняття, як банківська таємниця, може фактично зникнути.
У 2020 році наша країна готова буде приєднатися до міжнародного загального стандарту звітності CRS, який нещодавно запрацював у Європейському союзі. Цей крок може суттєво змінити таке поняття, як таємниця вкладу. Зараз в українських фіскальних органів немає можливості оперативно отримати повну інформацію про фактичних українських власників компаній, що працюють на нашому ринку, про їх фінансові операції за кордоном, включаючи наявність рахунків, реалізацію майна, цінних паперів за межами України. А значить, наша скарбниця недоотримує десятки мільярдів доларів у вигляді податків, які осідають в офшорах.
Варто нагадати, що згідно з чинним законодавством банківську таємницю становлять дані про наявність рахунків в банках, суми грошей на цих рахунках, проведені операції, а також інформація про клієнта і багато іншого. Тому виникає природне питання, як впровадження нового стандарту звітності відіб'ється на фінансовій захищеності українців?
Стандарт звітності CRS передбачає автоматичний обмін інформацією між державами щодо дій їх резидентів раз на рік. Таким чином, громадянам буде складніше приховати свої доходи за кордоном.
Сама система практично була впроваджена в 2014 році і Україна в найближчі час до неї підключиться.
Якщо говорити про банківську таємницю, то вона буде скасована не безпосередньо. Просто податкова зможе отримувати від фінансових установ різних юрисдикцій - тобто банків, брокерів, інвестиційних і страхових компаній - інформацію по рахунках їх клієнтів та діям на них, що в цілому можна назвати скасуванням банківської таємниці.
Основне завдання даної системи - ускладнити компаніям і громадянам розміщення своїх доходів за межами материнських юрисдикцій. Імплементація цього стандарту дозволяє податкової отримувати практично всю інформацію про клієнта: ім'я, адреса, ідентифікаційний податковий номер, материнську юрисдикцію, номер, валюту рахунку, походження доходу. При цьому дана інформація вноситься в загальний реєстр і, по суті, податкова не буде витрачати час і запрошувати цю інформацію в іншої країни, а просто побачить в даному реєстрі.
Варто нагадати, що з недавніх пір цінні папери, розміщені на закордонних біржах, стали доступні не тільки для великих інвесторів, але і для будь-якого громадянина України. А значить, незабаром і ця інформація стане доступна як українським, так і європейським фіскальним органам.
Джерело: http://fakty.ua/260193-kogda-scheta-u...
Коментарі до матеріалу