Які штрафи чекають позичальників, що запізнилися зі страховкою?
14.08.2017 250 0 0
Які штрафні санкції може застосувати банк до позичальника, який порушив термін оформлення договору страхування?
Штрафні санкції передбачені кредитним договором або тарифами банку, діючими на момент видачі кредиту, відповідно, банк може застосувати виключно їх.
Найчастіше поширені три види штрафів:
фіксована сума за ненадання договору страхування (500-3000 грн.),
відсоток від суми виданого кредиту / залишку заборгованості за кредитом (від 0,5 до 3%),
збільшення відсоткової ставки за кредитом (на 3-10%).
Необхідно відзначити, що надання договору страхування не звільняє клієнта від оплати штрафу, на відміну від збільшення відсоткової ставки за кредитом, яка повертається до попереднього рівня у місяці наступному після подання договору.
Крім штрафів банк може застосувати інші засоби впливу на клієнтів, а саме – може оплатити договір страхування і збільшити суму кредиту (виключно в разі, якщо така можливість передбачена кредитним договором). У такому випадку клієнт буде зобов’язаний сплатити суму страховки і відсотки нараховані на дану суму.
Штрафні санкції передбачені кредитними договорами. Зокрема, передбачено можливість застосування штрафних санкцій, починаючи від вимоги штрафу в розмірі 5000 грн. до вимоги достроково погасити кредит. Але враховуючи поточну економічну ситуацію, банк проводить роботу з позичальниками по страхуванню застави, так як це більше відповідає інтересам як самого позичальника, так і банку.
Перш за все, необхідно відзначити, що банки завжди зацікавлені в належному виконанні позичальниками своїх зобов’язань – як безпосередньо по сплаті відсотків, комісій та повернення коштів по кредиту, так і виконанню інших умов кредитних договорів.
Зрозуміло, що банк може змусити позичальника виконати умови договору, передбачивши збільшення процентної ставки по кредиту, сплату пені та штрафів, вимагати дострокового погашення кредиту, або примусово оформити договір страхування за рахунок коштів, утриманих із суми кредиту.
Проте ні банк, ні позичальник не зацікавлені в такому протистоянні. Більш того, спонукати позичальників до більш відповідального ставлення можна не тільки примусовими методами, адже страховий захист важливий як для банку, так і для самого позичальника. Саме тому, банк спільно зі страховими компаніями-партнерами ретельно опрацьовує умови страхування заставного майна та життя позичальників, передбачає необхідний захист від всіх притаманних ризиків, а також опрацьовує питання оптимізації тарифів та інших умов оплати.
Таким чином, умови страхування, які може отримати позичальник в тісній співпраці з банком і страховиком, будуть значно вигідніше, ніж середні на ринку або при роботі зі страховими посередниками, а це, в свою чергу ще додатково спонукає позичальників до укладення страхових договорів по кредитах.
Джерело: http://groshi-v-kredit.org.ua/
Коментарі до матеріалу