Які професії будуть непідвладні роботам в найближчому майбутньому
26.01.2017 167 0 0
У наш час високих технологій і розумних машин вже люди замислюються над тим, що в майбутньому конкуренція за робочі місця стане ще жорсткіше, адже завдання зможуть виконувати і роботи.
Все ж експерти кажуть, що не всі професії будуть під силу штучного інтелекту. Співзасновники видання Quartz Дейв і Хелен Едвардс окреслили 30 спеціальностей, в яких роботи не зможуть стати гідними конкурентами людини.
Вищевказані автори статті поділили непосильні роботам професії на чотири категорії:
люди,
числа,
віруси і мікроби;
простору і конструкції.
Засновники Quartz відзначають, що зазначені категорії спеціальностей ґрунтуються на гнучкості розуму, креативності та непередбачуваності. А в цьому ділі роботи набагато програють людині.
У підрозділ «Люди» Эдвардсы віднесли професії, які вимагають високих особистісних якостей: менеджери, працівники, шкільні психологи, вчителі та супервізори.
У другу категорію ввійшли економісти, фахівці з аналізу управління та фінансові директори. Свій вибір автори обумовили тим, що в майбутньому буде цінуватися не просто знання математичних формул, а вміння їх застосувати для розвитку бізнес-ідей.
Медичні працівники теж можуть не переживати з приводу змагання з штучним інтелектом. Справа в тому, що роботи не зможуть поставити складний діагноз або підібрати потрібний метод лікування. Категорію «Віруси і мікроби» склали алергологів, імунологів, епідеміологи і мікробіологи.
Конкуренція з роботами не загрожує і представникам професій, які вимагають взаємодії з фізичним простором – сюди входять інженери, фахівці у галузі екології і т. п
Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, який в цьому році проходив з 17 по 20 січня, гендиректор компанії IBM Джіні Рометті під час дискусії про розвиток штучного інтелекту сказала, що люди не повинні боятися втратити робочі місця з-за роботизації. Вона вважає, що машини не зможуть повністю замінити людину в робочому процесі.
Тому, поки ми можемо говорити лише про те, що їм доведеться вчитися працювати разом і доповнювати один одного.
Також простежується ще одна тенденція: деякі керівники лякають своїх співробітників тим, що їх місце скоро будуть займати роботи. Приміром, у 2017 році нова комп'ютерна програма замінить 3 000 юристів кредитної організації. Таку заяву багато експертів вважають піар-акцією. Але є й ті, хто погоджується, що програма зможе взяти на себе прості дії, тим самим звільнити людей від рутинної роботи. Як висновок, щоб залишитися на своєму робочому, люди будуть змушені регулярно підвищувати рівень освіти.
Тому, незалежно від діяльності, якою ви займаєтесь, важливо постійно поліпшувати свої навики, не переставати вчитися новому. Якщо ви будете розвиватися, то ніякої робот не зможе замінити вас у вашій роботі.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу