Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як відродити виноробство в Україні — думка експерта

Редакція

23.11.2016 135 0 0

Для розвитку виноробства необхідна підтримка на регіональному рівні, щоб фермерські господарства відчували допомогу. Парламент зробив перший крок на шляху до цього, прийнявши 20 жовтня закон, який скасував ліцензію на оптову торгівлю для виноробів.

Спрощення торгівлі в роздріб і скасування ліцензування алкогольних напоїв в ході експортно-імпортних операцій відкриває дорогу розвитку десятків нових українських виробників вина, однак законодавчі акти необхідно добре опрацювати.

Закон може і не спрацювати в інтересах виробникам і бюджету. Більш того, він може закрити вузьке вікно, через яке малі та середні виробники сьогодні контактують із споживачем. Це буде залежати від того, чиї інтереси будуть переважати в законі — товариства або лобі імпортерів.

У законі необхідно обмежити вплив імпортерів алкоголю. Думка лобі імпортерів не завжди збігається з думкою суспільства, а часто і зовсім суперечить їм. А ось інтереси суспільства і вітчизняних виробників знаходяться в одній площині. Вони зосереджені на впровадженні в ринок принципів чесної конкуренції та прозорості.

Законодавчі зміни повинні бути спрямовані на стимуляцію розвитку національної галузі виноробства, підвищення якості продукту шляхом збільшення конкуренції між виробниками, вважає юрист. На даний момент, закон o зовнішньоекономічної діяльності містить чимало недоліків, серед яких: надмірне обмеження торгівлі, відсутність стимулюючих механізмів розвитку галузі, безліч лазівок корупційного характеру у виробництві та торгівлі. Все це, в принципі, влаштовує великих гравців ринку алкогольної продукції, які швидко адаптуються до таких умов. Але такий розклад сильно б'є по малому виробництву, в першу чергу зосередженому в агросекторі.

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/kak-voz...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали