Як повернути депозит
04.10.2016 152 0 0
Багато вкладників віддали державі свої депозити, коли Нацбанк вивів з ринку більше 80 банків. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб компенсував вкладникам кошти, якщо сума не перевищувала 200 000 гривень. В іншому випадку - інша процедура. І ця процедура може тягнутися роками. Експерти розповіли, які існують способи повернути свої кровні.
Якщо в банку не введена тимчасова адміністрація, це буде зробити простіше.
Щоб дізнатися, чи зможе банк повернути гроші, необхідно налагодити зв'язок з його співробітниками. Звичайно, іноді за допомогу вони можуть вимагати гроші, що зовсім не є законним. Однак, на війні всі засоби хороші. Тут ще діє принцип: або пан, або пропав. Бувають також випадки, коли банк не повертає суму повністю, а утримує відсоток, а клієнта зобов'язують підписати документ про відмову від декількох відсотків від загальної суми.
Є ще один спосіб. Він теж полягає в пошуку, проте не співробітника банку, а позичальника. Вам необхідно знайти людину, яка взяла кредит в банку на суму, аналогічну вашому внеску. Виходить, що ви своїм депозитом доручив перед банком за виконання боржником цього ж банку зобов'язань за непогашеним кредитним договором. І тоді позичальник буде повертати кошти не банку, а вам. Основна складність - знайти підходящого позичальника. Ще варіант, коли вкладник може укласти договір поруки безпосередньо з банком без участі боржника. Тоді банк підбере боржника з порівнянною сумою боргу і сам з ним домовиться. Але і тут є моменти - позичальники в таких випадках також просять скинути їм ціну.
Ще один варіант також передбачає пошук позичальника. Боржник знаходить вкладника, у якого внесок на яку можна порівняти суму, і укладає з ним договір поступки права вимоги за депозитним договором. Тобто боржник виплачує певну суму вам - за депозитний договір, а натомість повідомляє банк про те, що його зобов'язання перед банком і зобов'язання банку перед вкладником є припиненими внаслідок заліку зустрічних однорідних вимог.
Однак цей спосіб все ще остаточно не врегульоване законодавством, тому що не завжди Фонд гарантування визнає угоди взаємозаліку.
Що стосується пошуку позичальників, то в Україні існує електронний майданчик, на якій вкладники і позичальники банку пропонують продати свої депозити і кредити. Фактично сайт полегшує людям пошук контрагента для подальших маніпуляцій.
Зовсім інший порядок дій у разі, коли в банку введено тимчасову адміністрацію. В такому випадку виплатити кошти юрособам і клієнтам, сума коштів яких перевищує 200 000 долл, Фонд повинен за рахунок продажу майна банків-банкрутів або ж особистого майна акціонерів банку. Однак процедура така, що вкладники - фізичні особи, мають право на повернення коштів в четверту чергу, а юрособи - тільки сьомими.
Однак сьогодні існує можливість повернути свої кошти за допомогою деяких фірм-посередників. Такі фірми обіцяють повернути вклад, але беруть свій відсоток. В середньому, це 40% від суми, але доходить і до 70%. При цьому клієнт банку має надати свій екземпляр депозитного договору з печаткою, квитанцію про внесення грошей на депозит і нотаріально завірене доручення на фірму про те, що вона може розпоряджатися депозитом. Банківських працівників така система дивує, оскільки в установі існує баланс на момент введення тимчасової адміністрації. Фахівці вважають, що це неможливо без активної підтримки особи з банку.
Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...
Коментарі до матеріалу