Як українським агротрейдерам залучити торговельне фінансування
28.07.2016 272 0 0
Український бізнес сьогодні знаходиться в підвішеному стані. З одного боку - євроінтеграційні процеси з їх перспективами розвитку на зовнішніх ринках і серйозним скороченням бар'єрів. З іншого - бойові дії, серйозно вдарили по економіці країни. У сумі ці фактори призвели до того, що часто у компаній є потенційні можливості, але недостатньо ресурсів, щоб їх реалізувати. Особливо ця ситуація знайома найбільшій галузі української економіки - агросектору.
Ускладнює ситуацію те, що отримати потрібні кредити стало значно складніше - українські банки не кредитують або ж пропонують занадто дороге фінансування, а іноземні організації апелюють до високого странового ризику України і не поспішають давати гроші. Вітчизняний бізнес теж підлив масла у вогонь. Досить тільки згадати скандальні банкрутства декількох великих агрохолдингів: зниклі власники, ошукані кредитори. Балів у скарбничку українських компаній це точно не додає.
Проте, можливість отримати позикові кошти зберігається, але до цього варто гарненько підготуватися. Одним з найактуальніших для українського бізнесу питань сьогодні залишається торгове фінансування агротрейдінгових операцій.
Існує три різновиди такого типу кредитування: фінансування з моменту завантаження на судно до поставки в порт призначення, фінансування накопичення на портовому елеваторі з метою подальшого експорту і, нарешті, кредитування накопичення на лінійних елеваторах на території України. І якщо перші два види залучення грошей терміном на 20-30 днів потенційно розглядаються іноземними банками, то профінансувати третій тип операцій може лише обмежена кількість українських банків на термін до 6 місяців. При цьому фінансування операцій з моменту завантаження на судно до поставки в порт призначення - найбільш безризикове для іноземного банку і найдешевше для українського позичальника. Адже в такій ситуації нівелюється ризик країни. Інструмент торгового фінансування дозволяє як отримати кредитну лінію під будь-які торгові операції, так і залучати кошти під конкретні угоди.
Мінімальний набір умов, яким повинні відповідати компанії, щоб розраховувати на отримання кредиту, включає кілька обов'язкових пунктів:
На момент отримання коштів бізнес повинен працювати не менше трьох років
Компанія повинна пройти аудит
Необхідний достатній обсяг власного капіталу
Бізнес-модель організації повинна бути прозорою і зрозумілою
У бізнесу повинна бути бездоганна репутація на ринку
Відповідаєте цим вимогам? Ваші шанси на отримання фінансування відразу ж збільшуються. В такому випадку у компанії є можливість отримати торгове фінансування в Україні або за кордоном.
Українські банки, як правило, ведуть фінансування під забезпечення твердою запорукою - це може бути ліквідний товар або обладнання, а термін кредитування становить від 3 до 6 місяців. При цьому представники банку також вимагають провести оцінку якості і кількості товару незалежними організаціями, що надають подібні послуги.
Для іноземного фінансування доведеться підготуватися заздалегідь: період узгодження всіх документів може зайняти від 6 до 12 місяців - як і для українських банків. Саме ж фінансування частіше короткострокове (від 3 до 90 днів) і видається за фактом надання документів від третіх осіб, які підтверджують наявність товару. Існує також можливість фінансування накопичення на портовому терміналі.
Безумовно, в будь-якій подібній угоді останнє слово залишається за кредитує організацією. Банк суворо оцінює ризики контрагентів, проводить докладні перевірки. Однак такий процес слід розглядати не як загрозу, але як можливість виявити приховані ризики і отримати консультації. Якщо всі процедури пройшли вдало, то компанія може отримати такий потрібний в сьогоднішніх умовах ресурс для розвитку.
Процес залучення фінансування не найпростіший і займає час, але він допомагає компаніям підвищити власні стандарти управління, організації, фінансового контролю та ліквідувати слабкі ланки.
Джерело: http://delo.ua/
Коментарі до матеріалу