Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як технології перетворити в великі гроші

Редакція

24.06.2016 174 0 0

У той час як провідні країни світу ведуть боротьбу за створення і впровадження інноваційних технологій, Україна тупцює на місці, в більшості випадків тримаючись за старі розробки. Боязнь змін та інновацій зробила український продукт неконкурентоспроможним на міжнародному ринку. Щоб зробити економічний стрибок, вийти на нові ринки і подолати тривалу економічну кризу, необхідний якийсь імпульс.

Таким імпульсом повинен стати технологічний кластер всеукраїнського, а згодом і світового рівня. Без розвитку і впровадження сучасних технологій побудувати сильну стабільну економіку не вдасться. Саме над таким проектом ми працюємо на базі ВДНГ в Києві. Тут у нас є відмінна можливість створити по-справжньому перспективний проект із залученням великих і малих бізнес-підприємств, засновників стартапів, отримати державну підтримку і залучити місцеві та іноземні інвестиції.

Схожі зони розвитку технологій вже давно зарекомендували себе в світі. Перший технопарк з'явився в США на початку 50-х років минулого століття, коли після Другої світової війни Стенфордський університет перебував на межі банкрутства. Цей проект служив для виживання - фірми отримували в оренду землю і місце для реалізації складних технологічних завдань, а сам університет - не тільки гроші за оренду, але і робочі місця для своїх випускників. Тепер ми знаємо це місце як Кремнієву (Силіконову) долину.

Через півстоліття технопарки і технологічні кластери стали тим інструментом, який може впливати на економіку окремих галузей, своїми інноваціями зменшувати витрати або підвищувати продуктивність. Уявіть тільки, якби штат Каліфорнія разом з Кремнієвої долиною був окремою державою - він мав би шосту економіку світу з ВВП з оборотом в 2,3 трлн доларів. І це все заслуга нових технологій і науки!

В Європу технологічні парки і кластери прийшли трохи пізніше - в 70-х роках, а в кінці 80-х дісталися до Китаю. Саме завдяки різкому розвитку технологій в Китаї ми стали свідками економічного дива Піднебесної.

У XXI столітті для того, щоб бути успішною країною, зовсім не обов'язково володіти природними багатствами - приклад Японії та Ізраїлю доводить, що інвестиції в інновації можуть створити сильнішу економіку, ніж сировина.

Підрахунок інституту McKinsey показує, що застосування всього 12 основних технологій в 2025 році може дати оборот від 14 до 33 трильйонів доларів. І це - головна з причин йти в ногу з часом, щоб принести шматок цього пирога в українську економіку.

Україна багата талановитими інженерами і розробниками високих технологій. У міжнародному рейтингу стартапів ми зайняли 33 місце з 152 роботами, обігнавши такі країни, як Південна Корея та Ізраїль. Проблема лише в тому, що бізнес і промисловість знаходяться по одну сторону, а інноваційні технології, стартапи та розробки - по іншу.

І поки в Україні немає тих містків, що з'єднують цих фахівців, даючи їм можливість для співпраці. Тому для реалізації своїх проектів розробники йдуть з українського ринку і шукають партнерів на Заході чи в Китаї. І коли їх технологія отримує інвестиції, продукт готовий до впровадження і створюються робочі місця - це все працює вже на іноземні ринки, а Україна залишається осторонь.

Для цього ми працюємо над створенням спеціального технологічного кластера. Він об'єднуватиме щорічно кілька напрямків і галузей. Наприклад, зараз вже працює Телеком-акселератор, який ми проводимо з найбільшим мобільним оператором України «Київстар».

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ain.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали