Як себе вести коли курс валют коливається
17.11.2016 157 0 0
Завдання номер один – не панікувати, тому що саме непродумані дії стрімко погіршують ситуацію.
Падіння гривні щодо долара на початку цього тижня було зупинено Національним банком, який вийшов з валютою на міжбанківський ринок і погасив надлишковий попит. За кілька днів встигли розбагатіти ті, хто мав іноземні гроші і встиг їх поміняти на гривні за високим курсом.
Прості українці пояснюють незрозумілу активність валютного ринку саме тим, що хтось просто хотів заробити і спеціально використовував важелі для цього. У той же час експерти запевняють, що причин для обвалу немає, а довіра до гривні обвалюють мітинги, застереження влади про теракти і різкі заяви політиків у бік Нацбанку. Так само розпалили полум'я і вчорашні заяви самої голови НБУ, які багато сприйняли з острахом. Як наслідок, іноземні компанії почали активніше скуповувати валюту на міжбанку, а населення побігло в обмінники, побачивши зміни у валютних курсах.
Гасити паніку довелося НБУ, який взявся продавати валюту.
Фахівці розходяться в думці, чи вчасно НБУ вийшов з продажем валюти, чи це варто робити днем раніше. Однак всі експерти відзначають, що серйозний обвал гривні не загрожує. До цього призводять значно більш серйозні фактори – припинення співпраці з МВФ, проблеми з експортом або масовий відтік інвестицій. А цього поки що немає, та й нинішні коливання не дуже критичні.
Українцям радять згадати, що вони вже пережили курс у 40 гривень за долар – і не останню роль в цьому зіграла свою роль паніка. Тому простим громадянам фахівці радять не скуповувати долари за останні гривні, щоб не посилювати ажіотаж і навантаження на українську валюту, а просто стежити за подіями.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу