Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як свята впливають на економіку країни (інфографіка)

Редакція

20.02.2017 467 0 0

Українці відпочивають менше ніж французи, однак більше ніж американці і китайці. Експерти вважають, що кількість вихідних в році впливає на економіку держав, але з ряду причин це правило не працює в Україні.

Було з'ясовано, скільки «гуляють» українці, як це впливає на економіку і що буде, якщо скасувати три державні свята – 8 березня, 1 і 9 травня.

__-011216

Українці відпочивають не більше і не менше

В Україні в цьому році – 11 державних свят, 105 щотижневих вихідних, плюс кожен українець має обов'язкову відпустку 24 дні. Всього в країні не працюють 140 днів – це 38% днів року. Це проблема для всієї економіки країни.

Втім, тривалість щорічної відпустки в Україні серед усіх країн – середня. Наприклад, якщо у французів і фінів відпустка становить 30 днів, то в Китаї всього п'ять. Українці відпочивають і не багато, і не мало. Це середній показник в Європі, але більший, ніж в Азії.

 Порівняно з іншими країнами, кількість вихідних в Україні не велика і не маленька. Десь вихідних – 14, десь- дев'ять. Якщо у нас скасують кілька вихідних, вони на економіку країни особливо не вплинуть. Більш важливі умови роботи, технічне оснащення виробництва.

Вже в цьому році кількість державних вихідних в Україні можуть скоротити з 11 до дев'яти днів. Український інститут національної пам'яті пропонує скасувати державні свята 8 березня, 1 і 9 травня. Замість них вихідним пропонують зробити День Тараса Шевченка – 9 березня.

Вплив вихідних на економіку

Кількість вихідних впливає на економіки країн, де трудовий кодекс строго дотримується. В Україні цей принцип не працює. Причини тому – велика частка тіньової економіки та нелегальне працевлаштування. За даними Міністерства економічного розвитку, в 2016 році рівень тіньової економіки в країні склав 35% від ВВП.

Так, кожен четвертий українець не використовує обідню перерву, 18% працюють по вихідних і лише кожному десятому вихідний оплачують або дають відгул.

Тобто якщо в Україні прибрати кілька державних свят, це мало що змінить. А от якщо зробити робочої суботу, то можна підняти ВВП на 0,5%. Але в Україні навряд чи підуть на збільшення робочого тижня.

Набагато більше, ніж скасування державних вихідних, на продуктивність робочого дня впливає рівень технічного оснащення робочого місця. Заміна 10 працівників одним верстатом в рази збільшує продуктивність.

В Україні роботодавці для підвищення продуктивності, замість того щоб впроваджувати нові технології, наймають більше працівників.

Розвинені країни роблять навпаки – підвищують продуктивність за рахунок технологій і автоматизації праці. Це дозволило скоротити робочий день. У Західній Європі робочий тиждень складає в середньому 35 годин. Наприклад, в Ірландії і Франції працюють по сім годин. В Україні з застарілими технологіями скорочення робочого дня призведе лише до втрат. Якщо скоротити робочий тиждень до 35 годин, то в році стане на 249 робочих годин менше – 31 день.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали