Як переселенцю оформити пенсію без документів
18.10.2017 580 0 0
Внутрішньо переміщені особи (ВПО) призначають пенсію на загальних підставах, однак їх статус може доставити певні труднощі. Зокрема, вони не можуть навіть вибрати собі банк, в якому хочуть отримувати виплати. Це може бути тільки «Ощадбанк». І ще - пенсіонеру доведеться проходити фізичну ідентифікацію кожні три місяці.
Куди звертатися?
Із заявою про призначення пенсії людина повинна звернутися до Пенсійного фонду за місцем реєстрації. Для переїхали з непідконтрольною території роль реєстрації грає довідка переселенця. До речі, необов'язково звертатися в держорган особисто: законом передбачається право оформити пенсію через свого представника, написавши нотаріальну довіреність.
А якщо немає документів?
Перешкодою до отримання заслуженої соціальної виплати може стати відсутність документів, які забуті або загублені на неподконтррольной частини країни.
Основна частина документів (паспорт, трудова книжка, податковий код) можуть бути надані як в оригіналах, так і в копіях, завірених нотаріально або на підприємстві за місцем останньої роботи. Тобто якщо оригіналу у вас не залишилося, але ви вивезли з собою завірену копію - її можна подавати.
Якщо трудової книжки не збереглося ні в оригіналі, ні в завіреної копії, то в таких випадках трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи / служби / навчання, а також архівними установами.
Що ж підтверджує стаж?
Для підтвердження трудового стажу приймаються, наприклад, будь-які довідки, за якими можна встановити факт роботи на підприємстві. Важливо, щоб по них можна було визначити вашу посаду і стаж. Наприклад, відрядні лист, виписка з наказу (догану? Згодиться і він!), Особисті розрахунки і відомості на видачу заробітної плати, характеристики. Можна подати збереглися посвідчення.
Якщо в поданому документі про стаж вказані тільки роки, без точних дат, за дату береться 1 липня відповідного року, а якщо не вказано число місяця, то ним вважається 15 число відповідного місяця.
А що робити підприємцям?
Час роботи осіб, які займалися підприємницькою діяльністю, заснованої на приватній власності і виключно на їхній праці, за період до 1 травня 1993 року, а також час роботи осіб, які займаються веденням особистого селянського господарства, зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків. А така довідка, як правило, є у підприємця з моменту його реєстрації (вона обов'язково видається).
Ще для підтвердження стажу можна взяти виписку з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
У всіх цих випадках документи про стаж, вік і зарплати подаються тільки в оригіналах.
Нічого взагалі немає?
Якщо ніякі документи про трудовий стаж не збереглися, органи Пенсійного фонду України можуть підтвердити такий стаж на підставі показань свідків.
Хто збирає і готує документи?
Документи збирає пенсіонер-переселенець, а оформляє пенсію місцеве відділення Пенсійного фонду України. Це означає, що якщо ваших документів недостатньо - йдете збирати їх по другому колу. Пенсійний фонд вам про це повідомить.
Витрачений на пошук документів час - потрапить в пенсію?
Якщо протягом 3 місяців майбутній пенсіонер надасть всі документи, то пенсія призначається з дня подачі заяви. Якщо за три місяці пенсіонер не надасть документи, то пенсія призначається з дня, коли всі необхідні документи будуть зібрані.
Джерело: http://tribun.com.ua/45215
Коментарі до матеріалу