Як переселенцям оформити субсидію: рекомендації Мін'юсту
06.02.2018 750 0 0
У Міністерстві юстиції України рекомендують внутрішньо переміщеним особам (ВПЛ) оформляти субсидії заздалегідь, наприклад, влітку, щоб уникнути черг і оформити документи без поспіху.
Процедура оформлення субсидії виглядає так:
подати заяву про призначення субсидії (в заяві зазначаються ПІБ заявника, серія і номер паспорта, реєстраційний номер платника податків та відомості про послуги ЖКГ, якими користується заявник і на які хоче отримати субсидію);
подати декларацію про доходи та витрати (в ній вказується характеристика житлового приміщення - загальна і опалювальна площа, індивідуальний або багатоквартирний будинок, поверховість; для орендарів - кількість проживаючих в орендованому житлі і інформація про їх доходи; також вказуються витрати на придбання майна за 12 місяців, якщо вони перевищують 50 тис. грн);
надати договір оренди житлового приміщення, якщо він у вас є.
Ці документи подаються в Управління соціального захисту населення. Звертаємо увагу, що працівники цих управлінь не мають право вимагати від вас більший перелік документів. Планується, що скоро взагалі не знадобиться подавати договір про оренду житла внутрішньо переміщеним особам, які перебувають на території України, а достатньо буде підтвердити статус внутрішньо переміщеного особи.
Субсидія призначається строком на один рік і встановлюється автоматично під час опалювального сезону. Дуже багато людей подають документи на субсидії саме в осінній період, але, щоб уникнути черг, пропонуємо це робити влітку, відповідно, у вас буде менше проблем з чергами на оформлення субсидій.
У Міністерстві юстиції України відзначають, що серед нововведень в оформленні субсидій - внесення інформації про доходи осіб, які досягли 18-річного віку і здобувають освіту. Важливим є те, що зараз вони мають право на отримання субсидії, якщо вони отримують дохід менше 1 прожиткового мінімуму (1700 грн - прим.), раніше це було два прожиткових мінімуми.
До сукупного доходу для отримання субсидії тепер не враховуються:
вартість отриманих безкоштовних путівок;
вартість протезно-ортопедичних виробів;
вартість засобів реабілітації.
Ці категорії раніше враховувалися, в зв'язку з чим деякі не мали право на отримання субсидії. Це важливо для тих, хто раніше стикався з проблемами в оформленні субсидій.
У 2018 році урядом було підвищено розмір щомісячної адресної допомоги переселенцям:
підвищення розміру щомісячної адресної допомоги ВПЛ для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг особам, які отримують пенсії, і дітям - з 884 до 1000 грн;
підвищення граничного розміру загальної суми грошової допомоги, що виплачується на сім'ю, - з 2400 до 3000 грн і до 5000 грн багатодітним сім'ям.
Джерело:https://dnews.dn.ua/news/665252
Коментарі до матеріалу