Як відрізняється «мінімалка» в Україні та Європі: інфографіка
28.10.2016 204 0 0
Згідно із заявою прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, вже з 1 січня наступного року мінімальна зарплата українців зросте до 3200 гривень. Однак експерти попереджають, що шкоди від такого рішення може бути більше, ніж користі.
Рано радіти
Не факт, що підвищення відбудеться, оскільки в поданому в Раду і вже було проголосовано у першому читанні бюджет закладена мінімальна зарплата на рівні 1600-1684 грн. А рішення Кабміну позначає, що тепер доведеться вносити зміни до витратної частини бюджету.
Експерти прогнозують, що уряду доведеться заново починати бюджетний процес. Крім того, можливий новий стрибок інфляції.
Рішення про підвищення мінімальної зарплати також позначиться на відносинах з МВФ. За словами економіста Андрія Блінова, цей крок не вписується в концепцію МВФ і не прописаний в договорі.
Фонд буде вимагати збалансованого бюджету і не погодиться на підвищення, поки не буде балансу.
Яким боком ми рухаємося в Європу
Нинішні політики і чиновники люблять регулярно козиряти «європейськими стандартами». Топерьевие подушки з фіранками в рамках руху до цих самих стандартів в поїздах прибирають, то Пенсійний фонд реформують при навіть близькому відсутності європейських пенсій.
Нинішня мінімальна зарплата в валютному еквіваленті становить всього лише близько 60 доларів (36 євро) за нинішнім курсом. Тобто якщо перевести у валюту, то це найнижчий рівень мінімальної заробітної плати за останні 10 років.
У країнах Європи, куди ми наполегливо рухаємося і скоро сподіваємося отримати безвіз, найнижча мінімалка - в Болгарії. Всього лише 184 євро. «Всього лише» в п'ять разів більше, ніж в Україні. Найвища - в Люксембурзі: 1923 євро. Навіть у Албанії - країни-кандидата в члени Євросоюзу мінімальна зарплата вище, в порівнянні з Україною, в чотири рази: 157 євро.
Виникає резонне питання: чому зарплати і пенсії - останнє з того, що чиновники будуть приводити до європейських стандартів?
Адже обіцяні 3200 гривень мінімальної зарплати, при зростанні інфляції і курс долара, який ніяк не обіцяє зменшуватися, в перспективі стануть тими ж 60 доларами. А то і менше.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу