Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як зміниться процесуальне законодавство?

Редакція

18.04.2016 150 0 0

Внесення змін до процесуального законодавства є певним кроком на шляху проведення судової реформи. Робочою групою з реформування процесуального законодавства, яка створена Радою з питань судової реформи при президенті України, розроблені проекти змін до трьох процесуальних кодексів - Господарський, Цивільний та адміністративного судочинства.

Основні питання, які розробляються в рамках внесення змін до процесуального законодавства, - це ефективність судового процесу, в т.ч. чітке розмежування юрисдикції судів різних спеціалізацій (адміністративних, господарських та загальних); впровадження ефективних механізмів запобігання зловживанню процесуальними правами; дотримання стадійності судового процесу і розумних строків судового розгляду; розширення і посилення ролі альтернативних способів вирішення спорів; вирішення питання групових (або «класових») позовів та інші питання, які дозволять зменшити навантаження на судову систему.

Вирішується і питання практичного впровадження принципів рівності, гласності, змагальності, а також принципів правової визначеності та остаточності судових рішень, в т.ч. вдосконалення процедури їх перегляду у зв'язку з нововиявленими обставинами і передачі на новий розгляд касаційної інстанції. Не менш важливими визнані гармонізація та уніфікація норм процесуального права в цивільному, господарському та адміністративному процесах, а також приведення їх у відповідність до стандартів країн-членів Європейського Союзу.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали