Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як борги продають колекторам

Редакція

30.08.2017 82 0 0

Попит на споживчі та іпотечні кредити в 2017 році зріс. Цьому сприяє зниження процентних ставок.

Зараз середня ставка за готівковими кредитами майже 75 відсотків річних, на товари 40, за заставними 25 відсотків.

Чим споживчі кредити вигідні банкам?

Це найбільш прибутковий продукт. Навіть з урахуванням досить високих ризиків. Його вартість в два-чотири рази перевищує номінальну вартість ресурсів банку. Серед українців популярні позики готівкою і на товари. Кредити оформляють, коли не вистачає грошей на покупки або для якихось життєвих потреб.

Коли в Україні був пік споживчого кредитування?

У 2005-2007 роках. Тоді була найвища точка економічного зростання. Кредити стали популярними. Грошей в банках було багато, їх ціна невисока. А українці швидко нарощували темпи споживання товарів і послуг. Криза 2008 року все це кардинально змінив.

Чому виникають проблеми з погашенням позик?

Часто люди не читають умови договору. Звертають увагу на ставку, зазвичай низьку. І не дивляться на додаткові комісії, страховку.

Також українці не розраховують свої можливості. Фінансова освіта більшості громадян на низькому рівні. Люди не розуміють, як правильно оцінити вартість кредиту і свої фінансові можливості.

Зараз магазини пропонують позики на взуття, білизна, одяг, килими.

Ці речі не варто брати в кредит. Такі пропозиції наслідок економічної кризи. У нормальній ситуації людина може це купити на зарплату. Але в Україні 8090 відсотків доходу йде на їжу і комуналку.

На що варто брати кредит?

На те, економія від чого буде більше, ніж вартість позики. Наприклад, утеплення заощадить 5 тисяч гривень за півроку. А відсотки по кредиту будуть менше цієї суми. Тоді позика вигідна.

Як банки можуть стягнути борг з позичальника?

Переважно продають його колекторам. Це не зовсім законно, тому що діяльність цих компаній в Україні практично не регулюється. Але зараз це єдиний спосіб змусити боржника повернути гроші.

Джерело: http://newsoboz.org/ekonomika/dolgi-p...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали