Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як боротимуться з боржниками комунальних послуг?

Редакція

25.05.2016 916 0 0

Утворювати або не утворювати у своєму будинку об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)? Це питання сьогодні гостро стоїть на порядку денному в кожній багатоповерхівці. Часу залишається все менше, а рішення треба прийняти загальне, серйозне і обдумане. По суті, від нього в подальшому будуть залежати і комфорт проживання, і, головне, ціна цього комфорту.

Нагадаємо, з 1 липня 2016 року набирає чинності Закон №417-VIII «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку», який Верховна Рада прийняла ще в липні минулого року. До цього часу українцям дають можливість взяти кермо влади в своєму будинку в свої руки. Хоча, помилково думати, що одразу після 1 липня настає точка неповернення - прийняти рішення і змінити ситуацію можна буде і пізніше, але зробити це буде ще важче, оскільки доведеться пройти кілька додаткових бюрократичних ступенів.

Згідно з нормами згаданого вище закону, з 1 липня 2016 року виконавчий орган місцевої влади сам призначить управителів в багатоквартирних будинках, в яких не буде створено ОСББ або прийнято інше рішення про управління будинком. Житлово-експлуатаційні підприємства (ЖЕКи) будуть скасовані, а замість них створені управляючі компанії, які за рішенням місцевої влади і будуть керувати будинками. Керуюча компанія - це, по суті, приватна фірма (або фізична особа-підприємець). Її основна функція - посередництво між власниками житла і тими юридичними і фізичними особами, які надають комунальні послуги. Така компанія укладає договори на вивезення сміття, прибирання прибудинкової території, а також з постачальниками газу, гарячої та холодної води, світла, з сантехниками, будівельниками та іншими виконавцями різних ремонтних або профілактичних робіт. Плату за ці послуги і роботи керуючий збирає з власників житла, висилаючи їм іменні рахунки. І яка буде ця плата, поки можна тільки фантазувати, адже ніяких обмежень щодо нарахування плати за обслуговування будинків законодавством на сьогоднішній день не передбачено. Та й питання про відповідальність керівників підприємств за якість наданих комунальних послуг піднімається вкрай рідко, так що споживач (він же платник) знову може опинитися в делікатній ситуації, коли доведеться платити за неякісний сервіс. Однак, з тією різницею, що управитель як приватна організація зможе організувати роботу так, щоб мешканці не ухилялися від сплати навіть за неякісні послуги.

Відзначимо, що практика боротьби з неплатниками за комунальні послуги поступово напрацьовується вже сьогодні. Наприклад, в кінці квітня у виконкомі Луцької міської ради затвердили персональний склад і положення про комісію з питань стягнення заборгованості по оплаті за спожиті комунальні послуги та енергоносії. Перший заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що до боржників будуть застосовувати жорсткі заходи, такі як обмеження водопостачання, водовідведення та теплопостачання. А квартири злісних неплатників за комунальні послуги, які заборгували понад 10 тис. Грн., Обіцяють заарештовувати і виставляти на аукціон. Як повідомив чиновник, виконавча служба вже успішно провела торги і продала першу, поки що єдину, квартиру.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/newspaper/2016/05/23/90...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали