Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як буде впроваджуватися зв'язок 4G в Україні

Редакція

19.01.2017 119 0 0

Національна комісія регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) проведе 4G/LTE-тендер в діапазоні 2,6 ГГц до кінця 2017 року.

Цей діапазон дозволить побудувати 4G-покриття тільки в центрах великих міст. LTE насамперед буде користуватися попитом у великих міста. Як перший крок це (конкурс) можна і потрібно зробити ще в цьому році.

Саме в цьому діапазоні простіше і швидше ввести четверте покоління стільникового зв'язку. До таких висновків прийшли консультанти з британської Analysys Mason, які завершили своє дослідження в кінці минулого року.

Очікується, що у другому-третьому кварталі 2017 року НКРЗІ виставить на продаж 80 МГц (2510-2545, 2565-2570, 2630-2665 і 2685-2690 МГц). Цими смугами висловила готовність поділитися компанія " ММДС-Україна (належить Рінату Ахметову), очікуючи компенсації за повернений державі радіочастотний ресурс (РЧР). Розмір відшкодування може становити приблизно 25% від стартової вартості смуг, виставлених на аукціон.

У проекті урядової постанови, який підготувала НКРЗІ, розрахункова ціна за 1 МГц в діапазоні 2,6 ГГц становить 1,059 млн грн. Відповідно, якщо помножити цю вартість на 80 МГц і кількість регіонів (27, з урахуванням АРК і Севастополя), то початкова ціна складе 2,288 млрд грн.

Регулятор має намір виставити на продаж не менше трьох-чотирьох блоків, а може навіть п'ять. Залежить від того, скільки буде охочих і скільки частот вони готові купити.

Ще в цьому році можна було б підготувати для запуску 4G і 1800-ий діапазон. Якщо три оператора домовляться Київстар, Vodafone Україна і lifecell) про перерозподіл, то 4G-тендер можна було б провести ще в цьому році. Однак для цього потрібно вирішити дві проблеми. Перша, це концентрація. Один з операторів (Київстар) користується більш ніж половиною радіочастот в цьому діапазоні. Друга проблема – фрагментація. Радіочастоти розподілені не суцільними смугами, як це потрібно для запуску високошвидкісного мобільного інтернету, а вузькими смугами.

Отже, оператори повинні домовитися про обмін (рефармінг). Єдине правило – асиметричного обміну бути не може. Компанії мають право обмінюватися тільки рівними смугами.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали