Держбюджет-2017 в інфографіках: як житиме Україна наступного року
22.12.2016 160 0 0
Розмови навколо змін у головному документі країни точилися ще з жовтня, коли стало відомо про підвищення мінімальної заробітної платні українця майже вдвічі. І як тільки не називали політики цей бюджет: і революційний, і реалістичний, і людиноцентричний…
Основним задумом нового бюджету була кардинальна зміна підходу до бюджетування. Вперше його формували виходячи не з побажань, як хотілося б, а з реальних можливостей. Також уперше було виділено пріоритетні галузі, видатки на які отримають найбільшу увагу.
При цьому на обороноздатність збільшено видатки з 114 у 2016 році до 129 мільярдів гривень у 2017-му. Соціальні стандарти — збільшення прожиткового мінімуму до 1,7 тисячі гривень.
Також скасовано стипендії, що отримували всі студенти-бюджетники, середній бал яких сягав не нижче “4”, та впроваджено академічні стипендії (надаються найуспішнішим студентам) та соціальні.
А щодо децентралізації, то фінансовий ресурс місцевих бюджетів порівняно з 2016 роком збільшився на 86 мільярдів (це 26%).
Якщо все значно спростити, то новий бюджет уперше спрямовано на підвищення обороноздатності країни і вже вкотре — на боротьбу з корупцією. Але жодні цифри, відсотки й підрахунки видатків не цікавлять українців так, як збільшення мінімальної зарплатні удвічі.
Воно й не дивно, адже з 1450 гривень, що є зараз, “мінімалка” підскочить аж до 3200. І якщо прожитковий мінімум збільшуватиметься поступово та аж тричі на рік, то зарплатня такою буде з першого ж дня нового року.
Але найбільше приводів для радощів в українських рятувальників: “мінімалка” для них складатиме 5 тис. гривень. Небувалих висот зазнають також і зарплати лікарів (збільшиться на 36%) та вчителів (на 49,6%).
При цьому зазначається, що значне збагачення гаманців українців не вплине на рівень інфляції. Такої ж думки дотримуються й аналітики ІMF group Ukraine: за їх словами, дефіцит бюджету-2017 не тільки не виросте від такого підвищення, але й знизяться.
Однак, згідно із законом збереження маси Ломоносова, “на скільки щось десь збільшилося, настільки щось десь зменшиться”.
Зміни до Податкового кодексу залишають 15% оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів. Тоді як податок із дивідендів, тобто для себе, вони залишили 9%! Чому не 15%? Те ж стосується змін до Бюджетного кодексу, де фінансування місцевих шкіл, дитячих садків, інших соціальних установ — віддали на баланс місцевих бюджетів. Про що це говорить? Такі установи просто будуть знищені. Це бюджет несправедливості. Тому що нам говорять про красиву обгортку цукерки — про зарплату в 3200, — не кажучи про те, що насправді будуть підняті акцизи, а значить, і ціни.
До речі, про акцизи. Доведеться несолодко тим, хто вживає алкоголь та курить:
Ставки на бензин загалом підняли на 24,5%.
Акциз на дизельне паливо також зросте:
Отже, як бачимо, на папері бюджет виглядає і справді фантастично. Але чи виявиться він справді “людиноцентричним”, як було заявлено, та чи дійдуть до держскарбниці збільшені на 17% доходи — подивимось наступного року.
Джерело: http://ckp.in.ua/infographics/14921
Коментарі до матеріалу