Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Експертна думка: Кому вигідне зниження ЄСВ

 

З початку 2016 року єдиний соціальний внесок був знижений до 22%. Виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський в ефірі радіостанції Голос Столиці пояснив, для яких підприємств зниження ЄСВ буде корисним.

Ставка єдиного соціального внеску була знижена до 22% для більшості підприємств. Цікаво, що пенсіонери та інваліди, які отримують пенсію або соціальну допомогу, були повністю звільнені від сплати цього податку.

При цьому Державна фіскальна служба і Пенсійний фонд вважають, що від сплати ЄСВ дійсно звільняються всі пенсіонери. Однак Верховний суд у своєму рішенні від 15 квітня 2014 вказав, що від сплати ЄСВ звільняються тільки підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та є пенсіонерами за віком.

Хто отримає найбільшу вигоду від зниження ЄСВ, в ефірі радіостанції Голос Столиціпояснив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Наскільки зниження ЄСВ може полегшити навантаження на роботодавців, якщо інші податкові зміни викликають невдоволення?

— Я би не став казати, що зниження ЄСВ — єдиний позитивний момент у податкових нововведеннях. Звичайно, в українській податковій системі накопичилося дуже багато дірок, і коли ти починаєш закривати ці дірки, то виникає дуже багато різноманітних невдоволених сторін. Якщо говорити саме про зниження ЄСВ, то це найбільша складова зменшення перерозподілу ВВП через бюджет в 2016 році, яка вперше за багато років дозволить цей перерозподіл знизити.

У 2015 році цей перерозподіл був високий?

— В 2015 році це відбулося за рахунок інфляції, коли через неї ВВП зростав дуже швидко. Коли знижується ЄСВ, якщо дивитися від загальних витрат роботодавців, то скорочення навантаження складає до 40%, що виводить Україну на дуже конкурентну позицію серед інших країн регіону. Тому я думаю, що це дійсно дуже важлива новина, але не для всіх підприємств. У нас є компанії, які працюють чесно з різних причин: це може бути свідома чесність, або ж так працюють міжнародні компанії, які мають дочірні підприємства чи офіси в Україні.

Зниження ставок ЄСВ стимулюватиме бізнес легалізовувати свою діяльність?

— Думка, що рівень навантаження на фонд оплати праці має бути співставним з рівнем ухилення від оподаткування, тобто операції з обналу, є неправильною. Тобто держава має здійснювати достатній, якісний, некорумпований тиск на підприємства в поєднанні з конкурентним податковим навантаженням, щоб компанії вже починали платити податки. А якщо ми будемо порівнювати це з вартістю ухилення від податку, то в Україні вся система бюджетних витрат і соціального забезпечення просто розвалиться. Тому вартість ухилення від податку і ризики, пов'язані з цим, мають збільшитися. В іншому разі ми не зможемо вийти на той рівень життя країн ЄС, до якого ми прямуємо.

 

Джерело:: http://newsradio.com.ua/2016_01_15/Ko...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали