Економічні підсумки: чим запам'ятався 2016 рік
27.12.2016 121 0 0
Рік, що минає, був яскравим на враження — як позитивні, так і негативні. Однак найбільш чутливо на всі зміни завжди реагує саме економіка.
Щедрість року
Транш МВФ
Як і минулого року, переможцем у цій номінації став Міжнародний валютний фонд, який “розщедрився“ і виділив Україні $1 млрд кредитних коштів. У 2015 році, правда, траншей було два, а в 2016-до нас потрапив лише один. Що буде в 2017 році — покаже час.
Субсидії
Розщедрилася в цьому році і українська влада. На субсидії. Вартість комунальних послуг, які, до речі, рекордно зросли, уряд готовий компенсувати в 2016 році майже всім. Влада активно закликали українців звертатися за оформленням соцдопомоги.
У 2017 році, якщо вірити держбюджету, витрати на субсидії будуть збільшені ще більше. За рахунок коштів Пенсійного фонду.
Радість року
Серед усіх негативних явищ у нашій економіці, позитивні все ж можна знайти. Наприклад, підвищення соцстандартів, яке відбулося 1 травня та 1 грудня 2016 року. Українцям підвищили мінімальні зарплати і пенсії.
Мінімальну зарплату в наступному році підвищать ще раз — до 3200 гривень (на 200%). А пенсії, як йдеться у проекті бюджету на наступний рік, всього на 10,1%. При цьому варто відзначити, що і українцю, який отримує мінімальну пенсію, і українцеві з пенсією десять тисяч гривень, виплати збільшать на 117 гривень (10% від мінімальної пенсії).
“Удар“ року
Під цим словом ми розуміємо удар по гаманцях українців, що завдало підвищення тарифів на газ, електроенергію, опалення та воду в 2016 році.
Підвищення тарифів стало сильним ударом для багатьох українців. Особливо це відбилося на платіжках за опалення, які почали приходити українцям в листопаді. Уряд ввів розстрочку на оплату послуг ЖКГ, але це не допомогло позбутися від величезних рахунків у платіжках.
Провал року
У цій номінації переможцем став Одеський припортовий завод, а вірніше його приватизація, яку так і не змогли провести протягом року. Протягом усього 2016-го то і справа надходили нові повідомлення про кандидатів на приватизацію заводу, однак успіхом не увінчалося.
У підсумку, за даними джерел, на участь в конкурсі з продажу Одеського припортового заводу не надійшло жодної заявки. Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що ОПЗ потребує оздоровлення і вимагає нового підходу до очищення підприємства від боргів.
Несподіванка року
Переможця в цій номінації неважко передбачити — це ПриватБанк, який в грудні 2016 року став державним. Чутки про його націоналізацію з'явилися ще два роки тому, однак ніхто вірив у те, що це може статися насправді.
Тим не менш, 18 грудня на урядовому порталі з'явилося повідомлення про націоналізацію Приватбанку. 100% акцій належать тепер державі в особі Міністерства фінансів.
Викриття року
В цьому році, 3 квітня, в Міжнародному консорціумі журналістських розслідувань оприлюднили розслідування Панамські документи про численні офшорних компаніях, що використовуються лідерами держав, політиками, знаменитостями, відомими спортсменами.
У матеріалах архіву стверджувалося, що президент України Петро Порошенко все ще не передав свої активи в сліпий траст, про що заявляв раніше, а створив для реструктуризації активів Roshen три офшорні компанії. Представники глави держави заявили, що офшор потрібен був Порошенко для передпродажної реструктуризації бізнесу.
Це подія, безсумнівно, стало однією з головних новин фінансового світу в Україні в 2016 році.
“Відвертість“ року
Перемогу в цій номінації ми вирішили віддати нашим доблесним політикам, які не побоялися громадських пересудів (які, до речі, були) і оприлюднили інформацію про своє майно і доходи. Декларації українських політиків багато чого показали, але багато чого вони залишили і “за кадром“.
Так, багато хто в своїх деклараційних “одкровеннях“ вказали нечувані суми доходів, деякі — дорогоцінні прикраси і раритетні картини, а хтось задекларував багато безліч елітного алкоголю. Дехто з чиновників, правда, відмовився від участі в деклараційної гонці, пославшись на сильну зайнятість, але це вже зовсім інша історія.
Падіння року
В цьому році валютним “аутсайдером“ став британський фунт стерлінгів, який впав до 30-річного мінімуму після того, як прем'єр-міністр Тереза Мей оголосила терміни виходу Великобританії з ЄС. Таким чином, курс британської валюти показав найгірші показники з 1985 року.
Джерело: http://hyser.com.ua/economics/149618-...
Коментарі до матеріалу