Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що таке гуманітарний туризм: альтруїзм чи бізнес?

Редакція

26.05.2017 441 0 0

Альтернативний туризм далеко від второваних стежок, метою якого є надання допомоги нужденним людям, називається гуманітарних туризмом. Це новий вид подорожей, коли турист приїжджає в бідну країну і виконує фізичну роботу на благо місцевого населення.

Це можуть бути мовні курси, робота на будівництві шкіл або інших соціальних об'єктів, турбота про сиріт і безліч інших добрих справ. Суть в тому, що турист-волонтер оплачує свою подорож сам, на відміну від найнятих працівників гуманітарних місій.

На перший погляд все це виглядає дуже похвально: альтруїзм і безкорисливість в чистому вигляді. Однак є тут деякі підводні камені, про що деякі організації регулярно нагадують громадськості.

Щоб розібратися добре це чи погано, розглянемо всі аргументи за і проти гуманітарного туризму.

Аргументи «за»:

    Цей альтернативний туризм покликаний допомагати нужденним

    Це можливість присвятити себе довгострокового проекту

    Це нові цікаві зустрічі, знайомства, обмін культурними традиціями

Аргументи «проти»:

    Це бізнес, як і будь-який інший

    Часом цей туризм приносить шкоду

    Цей туризм має обмежений вплив на життя людей

Тепер докладніше.

Альтернативний туризм покликаний допомагати нужденним.

Гроші не завжди псують і розбещують, як прийнято думати. В останні роки соціологи відзначають у людей, особливо у молоді, зростаючу потребу проявляти участь, бути корисним, відкрити себе світові і ділитися з іншими. Компанія Projects Abroad вміло користується ситуацією, з моменту свого створення в 1992 році, вона відправила по світу більше 10 000 туристів-волонтерів.

Слово «канікули» не фігурує в документах, туристи-волонтери відправляються на «місію», термін якої становить в середньому 2-4 тижні.

    Туристи, які прагнуть надавати допомогу нужденним, вигідно відрізняються від класичних мандрівників. Адже, класичний туризм часто є згубним для місцевих звичаїв і навколишнього середовища. І на ділі навряд чи несе економічну вигоду для місцевих народностей.

Коротше кажучи, якщо звичайний туризм вважається егоїстичним вчинком, гуманітарний туризм навпаки розцінюється, як прояв альтруїзму.

Таким чином, основна мета гуманітарного туризму - служити іншим і приносити користь.

Нові цікаві зустрічі, знайомства, обмін культурними традиціями

Відхід від масового туризму несе також новий досвід спілкування з представниками інших народів і культур. Це шанс для тих, кому набридло валятися на пляжі і не спілкуватися з місцевими жителями. У разі гуманітарного туризму в центрі всього - людина і його взаємодію з іншими людьми. Прибувши на місце, волонтер сам встановлює контакти з місцевим населенням. Все автентично: перебування далеко від туристичних районів і крамничок з сувенірами. Це незабутній досвід для волонтера, про це говорять майже всі відгуки гуманітарних туристів.

Можна сміливо стверджувати, що гуманітарний туризм - це найкращий спосіб знайомитися, спілкуватися і ділитися з новими людьми.

Гуманітарний туризм - бізнес, як і будь-який інший

    Насправді, гуманітарний туризм є бізнесом, як і будь-який інший. На що йдуть ці тисячі євро оплачені добровольцями? Ці агентства зареєстровані, як неурядові організації в південних країнах, щоб не платити податки. Однак гроші від їхнього бізнесу - це прибуток жменьки людей і до місцевих бюджетів вони не надходять.

Це дуже вигідний бізнес: сектор гуманітарних подорожей має високий потенціал зростання, його прибуток становить від 30 до 40%, в той час як традиційний туризм приносить тільки 2-3% прибутку.

Золота жила, вона приносить більше 2 мільярдів євро в рік (при середній вартості поїздки 2 700 євро), - згідно швейцарській газеті Le Temps.

Детальніше: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали