Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чиновницькі зарплати прив'яжуть до ефективності їх праці

Редакція

11.03.2016 252 0 0

Держструктури задумалися про перехід на нову систему оплати співробітників.

Держслужбовцям скоро не будуть платити тільки за те, що вони "просиджують штани" в офісах. У цьому році нові зарплатні методики активно впроваджують не тільки приватні компанії, а й державні структури. Вони допоможуть платити більше найціннішим співробітникам і тим самим дозволять утримати персонал навіть без збільшення загального зарплатного фонду.

Заплатять за результат

Наприклад, Київському інвестиційному агентству, яке зараз проводить реструктуризацію, міжнародні консультанти порадили впроваджувати систему оплати за таким критерієм як ефективність виконання персоналом своїх службових обов'язків. Наймати співробітників КІА будуть виключно на конкурсних засадах, під чітко прописані посадові обов'язки. До кінця року штат агентства, включаючи топ-менеджмент, грунтовно "почистять".

Чиновник розуміє, що найбільші заперечення викличе запропонована система мотивації співробітників, але готовий прийняти всі "шишки" на себе, щоб потім налагоджена на їхньому досвіді HR-система була перенесена на всю КМДА.

Головне нововведення полягає в тому, що зарплату CEO і іншим фахівцям пропонують нараховувати не у вигляді традиційної фіксованої ставки і премій, а в залежності від ефективності роботи. Діятиме бонусна система. Це підвищить мотивацію співробітників і дозволить платити їм гідну зарплату.

Без компенсацій неможливо залучити кваліфікованих фахівців.

Аналогічну роботу зі зміни схеми оплати праці зараз веде і Київська обладміністрація.

Де шукають чиновників

В цілому держструктури стали активніше шукати нових співробітників через спеціалізовані портали з працевлаштування, розповіли експерти.

Вакансії від держструктур розміщуються на таких ресурсах безкоштовно. На даний момент їх кілька сотень. І вони різного рівня - від топів (шукають керівників, зокрема, "Укрспирту" і "Артемсолі") до рядових співробітників. На жаль, далеко не всі оголошення інформативні, наші співробітники часто консультують відділи кадрів підприємств, яку інформацію вказувати в заявках.

Наприклад, більшість вакансій не містять даних про розмір заробітної плати, а ті, де це зазначено, навряд чи зацікавлять потенційних претендентів. Наприклад, бухгалтера в департамент фінансів Одеської обладміністрації шукають на 1 378 грн. в місяць.

Інші кадровики оцінюють свій досвід роботи з держструктурами вкрай негативно. "Працювати для них - собі дорожче. Вимагають знайти супер-фахівця на зарплату в 2-3 тис. грн., а ще краще волонтера. Ми припинили співпрацю за такими проектами", - розповів гендиректор WORLD STAFF Дмитро Толмачов. На його думку, поки не буде проведена реформа системи відповідальності та оплати, подібні вакансії навряд чи стануть престижними.

Як виміряти ККД

Втім, про реформування системи оплати і виробленні чіткої стратегії розвитку все частіше замислюються і комерційні компанії. У нас одиниці підприємств можуть показати план роботи на десять років вперед. Дуже багато іменитих компанії існують без будь-якого стратегічного фокусу, особливо ті, які управляються групою партнерів.

Протягом останніх двох років найпомітніший тренд на ринку праці - перехід на каскадування відповідальності, впровадження системи KPI. І це не залежить від формату бізнесу. Найгостріше питання і для дрібного, і для великого бізнесу: за що ми платимо всім тим 20 або 15 тис. співробітників ?. Особливо активно переформатують свої бізнес-процеси промпідприємства, в тому числі фармацевтичні та нафтогазові.

Момент контролю ефективності на всіх рівнях, зміна культури відповідальності - дуже складний для нашої ментальності процес. Коли юристу говорять, що він буде відповідати за кількість виграних судів, у нього починається паніка, а вже потім йде звикання до цього показника.

В умовах, коли роботодавці не можуть масово підвищувати зарплати перехід на мотиваційну схему - чи не єдиний спосіб збільшити оклади хоча б самим цінним співробітникам.

Компанії замінюють оцінку результативності оцінкою ефективності. Результативність - це план-факт, наприклад, продати на мільйон, зробити стільки-то дзвінків, а ефективність - це баланс витрат і отриманого результату. Скажімо, скільки угод було в обробці, а скільки вийшло закрити.

Навіть програмісти щодня здають фотографіки дня, де фіксують скільки годин працювали над тим чи іншим проектом. Потім замовнику показуються зведені дані, з чітко прорахованими трудозатратами різних співробітників.

Однак і фахівці очікують, що система мотивації буде прозорою. Припустимо людина отримувала 10 тис. грн. в місяць, а тепер йому кажуть: 7 тис. у тебе фіксована частина, а 5 тис. ти зможеш заробити, якщо будеш ефективний. Він залишиться, але, якщо йому не доведеться для цього працювати по 14 годин на день, а в зворотному випадку просто почне шукати інше місце.

Джерело: http://ubr.ua/labor-market/ukrainian-...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали