«Бум установок». Як індивідуальний облік тепла зможе зберегти гроші українців
06.03.2017 146 0 0
Українці власноруч регулюють температуру батареї у себе в квартирі і платять в два, а то і в три рази менше. Зовсім скоро це може стати реальністю для всіх без винятку багатоповерхівок, підключених до централізованого опалення, навіть старих хрущовок або сталінок.
Зараз – поставити там лічильники на тепло в кожній квартирі фактично неможливо. Замість них, у мільйонів українців незабаром можуть з'явитися зовсім інші прилади: їх прикріплять прямо на батарею в кожній кімнаті. Це схоже на поганий жарт. І людям зовсім не смішно. У них – дві проблеми. Перша – величезні суми в платіжках за тепло.
А друга проблема – спека в квартирі. Батареї настільки гарячі, що доводиться відчиняти вікна.
Хтось скаржиться на спеку. Хтось скаржиться на холод. Але зробити з цим що-небудь – ні ті, ні інші не можуть. У абсолютної більшості українців, будинки яких підключені до централізованого опалення, немає можливості регулювати температуру в своїй квартирі. І всі заклики чиновників економити тепло – для них звучать як знущання. Адже приходять платіжки на квадратні метри. А що, якщо б у кожній сім'ї був власний квартирний лічильник на тепло? Тоді з'явився б сенс встановлювати у себе на батареях ось такі терморегулятори. Зробиш батарею трохи холодніше – твій лічильник вже крутиться повільніше – от і економія.
До цього вже давно звикли жителі ЄС. Так роблять усе більше українців. Йдучи на роботу – ставити батарею на мінімум. Навіщо гріти порожню квартиру? Ввечері повертаєшся додому – і якщо шістнадцять градусів це занадто прохолодно – повертаєш комфорт поворотом терморегулятора.
Бум установок
В Україні зараз справжній бум установок таких індивідуальних лічильників тепла. З їх допомогою можна знизити плату за опалення вдвічі, а то і втричі – при цьому не потрібно мерзнути у себе в квартирі – а лише розумно економити.
Але поставити такі лічильники можна тільки в нових будинках, побудованих за останні десять років. Там – горизонтальна схема опалення – і тепло подається окремо на кожну квартиру. У багатоповерхівках ж, що постарше – а їх – більшість – схема вертикальна. Встановити у таких будинках лічильники на кожну квартиру – фактично неможливо. Але замість лічильника – можна поставити інший прилад. Він називається розподільник. Розміром – з дві сірникові коробки. Кріпиться прямо на батарею.
На відміну від лічильника – тут навіть не потрібно виписувати свідчення. Розподільник сам буде подавати їх теплопостачальної організації.
Мінрегіон зараз працює над тим, щоб кожен українець міг собі поставити такий прилад. Зараз розподільників в країні практично немає. Методика зняття показань з них – не розроблена. А значить встановлювати їх – поки безглуздо. Але вже незабаром – обіцяють у відомстві – всі необхідні нормативні документи розроблять і затвердять.
Розподільники тепла вже давно працюють у багатьох країнах ЄС і навіть у Росії. Житель кожної квартири, де є такі прилади, платить виключно за себе, за те тепло, яке спожив.
В Україні ж – часто доводиться платити і за себе, і за того хлопця. Наприклад, один з мешканців вашого будинку розширив свою житлову площу – зробив прибудову, або зніс стіну між балконом і кімнатою. Так роблять все більше людей.
Швидше за все – демонтувавши стіну – прибрали і батарею. А нову -- поставили під стінкою балкона. Але тут потрібна батарея потужніша, адже тепер з квартири йде набагато більше тепла.
Але того, хто затіяв таке перепланування, це турбує мало. Адже в будинку стоїть тільки загальнобудинковий лічильник. І все додаткове тепло, яке забрала велика батарея на його балконі – рівномірно розподілиться між усіма мешканцями будинку. Виходить – сусід краде у вас гроші. Таких людей вже прозвали «балконьери«. А ще – у Вашому домі може працювати магазинчик або контора, яка нелегально вріжеться в систему теплопостачання.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу