Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Автолізинг в Україні: що загрожує вашій кишені

Редакція

11.08.2016 163 0 0

Мрієте про нове авто й бажаєте придбати його в лізинг? Розмаїття пропозицій приваблює своєю зручністю та вигодою? Тримайтеся дужче за свої гаманці — злочинці розорюють тисячі українців.

На перший погляд, такий різновид фінансової допомоги як лізинг зовсім не лякає, а подекуди здається навіть привабливішим за кредит. Однак останнім часом кількість та характер скарг лізингоотримувачів вказують на високий рівень незадоволення й обурення. Неліцензовані фінансові установи, що мають право надавати лізингові послуги (за останні три роки їхня кількість зросла втричі!), зловживають прогалинами в законі й ошукують громадян, а українці невпинно втрачають гроші, потрапляючи на гачок шахраїв.

Може трапитися з кожним

Мешканець Києва Олексій вирішив придбати власне авто. Ситуація доволі буденна: чоловік давно мріяв про автівку, назбирав певну суму грошей та врешті визначився з бажаною маркою автомобіля. В березні минулого року він звернувся до лізингової компанії «Автофінанс». Консультант переконував, що процедура дуже проста: Олексій отримує в користування омріяне Daewoo, натомість регулярно й у визначений термін має сплачувати платежі. Це майже все, але є одна маленька деталь — необхідно сплатити невеличкий аванс (30 050 грн). Спершу Олексій погодився на пропозицію, однак того ж вечора передчасна радість від уявної вигоди зійшла нанівець — інтернет ряснів негативними відгуками про компанію, сотні роздратованих та ошуканих клієнтів залишали коментарі зовсім не на користь «Автофінансу». Зваживши все, Олексій дійшов висновку, що не може піти на значний фінансовий ризик, адже в нього двоє маленьких дітей, та й дружина не погоджувалася на оформлення угоди.

Наступного ж дня чоловік повернувся до відділу компанії, аби розірвати договір. Олексій виклав свої аргументи на рахунок того, що для нього ця угода надто невигідна, а матеріальне становище родини взагалі ставить під сумнів його платоспроможність. Тож, чоловік справедливо затребував повернути йому вже сплачений аванс. «Автофінанс» навідріз відмовився повертати гроші: «Треба уважніше читати договір!».

Хутчіш до юристів та в суд!

Не зволікаючи на відмову «Автофінансу», пан Олексій звернувся по допомогу до юристів. Чоловік затребував в лізингової компанії письмове пояснення, за які саме послуги «Автофінанс» отримав гроші, коли устиг їх надати та якою є вартість кожної з них. Відповідь стала черговим абсурдом: підписання угоди й є підсумком усіх наданих послуг.

Чому ж раніше консультант замовчував такі «дрібниці» договору? Мабуть, це далеко не випадковість, а вже напрацьований сценарій, до якого вдаються сумнівні «контори».

Маючи всі необхідні докази, юристи звернулися до суду. Представники «Автофінансу» навіть не з`явилися на засідання. Позаяк умови лізингової угоди були визнані несправедливими й такими, що суперечать рівномірному розподілові прав та обов`язків сторін, Олексій виграв справу.

Тисячі громадян стали жертвами злодіянь лізингових компаній. Зазвичай, спроби відновити справедливість власноруч закінчувалися «відписками» шахраїв або ж затягуванням судових процесів. Однак досвід фахівців ЮК «Центр Конфліктлогії і Права» вже зараз свідчить про позитивні тенденції правозахисту.

Докладніше дивись за посиланням: http://ckp.in.ua/defense/11421

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали