5 постулатів, які допоможуть розібратися в успішному веденні бізнесу
25.07.2016 220 0 0
Відповідь на питання «як успішно вести бізнес?» Навряд чи існує. Все ж є кілька базових правил, яких варто дотримуватися. Якщо ви зацікавлені в процвітанні своєї власної справи і хочете отримувати гарний прибуток, тоді ви відкрили правильну статтю.
1. Не ставте прибуток понад усе
Іцхак Адізес проводив паралель між прибутком і рахунком в тенісі. Наприклад, якщо ви постійно будете відволікатися на табло, то залишитеся ні з чим. Головною вашою метою має бути не рахунок, а м'яч, дії суперника, сила вітру ... Треба фокусуватися на грі, тобто на самому процесі. Якщо ви на правильному шляху, ви обов'язково отримаєте перемогу (або ж гарний прибуток).
Згадаймо Стіва Джобса, коли він повернувся до управління Apple в 1997 році, то часто дорікав Джона Скаллі, свого попередника, за надмірне захоплення чистим прибутком. За його словами, це призвело Apple до втрати своїх ринкових позицій і, як результат, збитковості. На чолі з Джобсом компанія не тільки вибралася зі збитків, а й увійшла до числа найприбутковіших у світі.
Ви повинні розуміти, що наявність чистого прибутку за минулий квартал або рік ще не означає, що компанія зовсім не має проблем, і ефективність бізнесу буде тільки збільшуватися. Наприклад, продукт, на який є попит сьогодні, в найближчому майбутньому може втратити свої позиції і стати неприбутковим. А якщо ви не зможете запропонувати альтернативу, то успіх вашого бізнесу залишиться під питанням.
2. Сильний колектив - сильна компанія
Одна голова добре, а дві краще. Який би чудовий продукт ви не придумали, ви не досягнете бажаного успіху, якщо будете діяти самостійно. Важливо, щоб ваші співробітники були не просто хорошими фахівцями в своїй сфері, але і щоб вони розуміли мету своєї роботи і слідували їй згідно з чітким планом.
Наприклад, в деяких компаніях співробітники мало інформовані про загальну ідею. Вони просто механічно виконують свою роботу. Не знаючи нічого про функціонування власної компанії, співробітники не зможуть доповнити її всім необхідним.
Директор компанії повинен змиритися, що він не може бути професіоналом у всіх галузях, за які відповідає. Головне його завдання - це оточити себе сильною командою, яка буде працювати на досягнення мети компанії. Зарозумілість, зайва самовпевненість, недовірливість - найлютіші вороги керівників, адже вони відштовхують розумних, талановитих і цілеспрямованих працівників. Час від часу потрібно давати своїм підлеглим свободу дій. Відчуття довіри дає додатковий стимул і мотивацію для досягнення мети.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу