15 інновацій, які прийдуть на допомогу хворим у найближчі роки
14.03.2017 187 0 0
Боротьба з серцевою недостатністю, яка є однією з основних причин смерті у всьому світі — таку мету переслідує проект CORWave.
Він розробляє микронасоси, що складаються з хвилеподібною мембрани, які будуть відтворювати удари серця, щоб змусити кров циркулювати. Перші випробування на людях очікуються в 2018 році.
Найбільш складні переломи спини можна буде лікувати з мінімальним хірургічним втручанням.
Встановлюючи імплантати з біоматеріалів, хірург робитиме два надрізи по 5 мм, замість 20-сантиметрового відкритого отвору, як це відбувається сьогодні. Таким чином перебування в стаціонарі і час на реабілітацію значно зменшиться. Цими розробками займається компанія Vexim. Це обладнання буде доступно вже через два роки.
Кінець важким гіпсовим пов'язам, під якими свербить і погано пахне, і які треба носити декількох тижнів.
Кілька австралійських, ізраїльських і американських компаній розробляють нейлонові пов'язки для переломів. Виготовлятися вони будуть за допомогою 3D-друку за мірками пацієнта, отриманим на сканері. Ці пов'язки будуть набагато легше, гігієнічніше і при цьому не менш ефективні.
Незабаром буде можливо замінити частину травмованого органу латкою з живої тканини.
Завдяки біодруку, збираючи шар за шаром живі людські клітини, вчені вже навчилися виготовляти людську плоть. Світовим лідером у цій технології є французька компанія Poietis з Бордо.
Такі операції можна буде проводити, наприклад на нирках. А в подальшому можна буде замінювати цілі органи, такі як серце, адже зараз від браку органів для трансплантації тільки в Європі помирає дванадцять чоловік в день, — говорить генеральний директор компанії Бруно Бриссон.
«Клітини-пожирачі калорій» допоможуть зменшити ожиріння, від якого зараз у всьому світі страждає 641 мільйонів чоловік.
У нашому тілі в невеликих кількостях присутні клітини, так звані «бурі адипоцити», які відповідають за терморегуляцію організму, тобто вони спалюють енергію для вироблення тепла. Дослідники з інституту біології Valrose (Ніцца) поставили метою отримання їх у лабораторних умовах. Потім передбачається пересадити ці клітини в людини, що страждає ожирінням, щоб збільшити витрату калорій в його тілі. Випробування на гризунах пройшли з переконливим результатом.
Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу