Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

13 цікавих фактів про реальний стан української економіки

Редакція

06.06.2016 1685 0 0

1. У минулому році з України вивели 23 млрд. грн.

У 2015 році співвідношення податкових надходжень від фізосіб і засобів, переведених ними за кордон, становила приблизно 2:1 (45 і 23 млрд грн відповідно). Тобто поки ви платите 100 грн податків, хтось виводить з країни 50 грн.

23 млрд грн - це майже 1 млрд доларів. Така сума принесла б величезну користь українській економіці, що сидить на кредитній голці.

2. На утримання одного поліцейського йде в 100 раз більше, ніж на одного хворого

На поліцейських йде найбільше грошей серед усіх категорій службовців. На них країна витрачає більше, ніж на солдатів. За рік на одного представника правоохоронних органів йде 225 тис. гривень. А ось на одного хворого у нас виділяють 5 грн в день. На кожну людину з обмеженими можливостями держава передбачила 33 грн на місяць.

Однак навіть мінімальна зарплата полицеских в розмірі 6 тис. грн не здається досить великою для такої небезпечної професії. Якщо ми хочемо, щоб поліцейські охороняли порядок, а не думали про те, як взяти у водія хабар, необхідно виділяти на них достатню кількість грошей. Головна наша біда - невміння ефективно використовувати кошти. Приміром, на медицину держава витрачає більше, ніж Польща, однак жителям України все одно доводиться купувати ліки за свої гроші і платити майже за усі послуги.

3. Тільки за останні два роки державні підприємства принесли більше 5 млрд доларів збитків

В Україні налічується 3 350 держпідприємств, з яких працює тільки 1 824. При цьому значна їх частина -рудіменти неефективної радянської економіки. У 2014 році сто головних державних компаній принесли втрати в розмірі 4,6 млрд доларів. У минулому році збитки вдалося істотно скоротити - до 750 млн доларів. Це стало можливим завдяки поліпшенню фінансового стану «Нафтогазу» і підвищенню прозорості та відкритості держпідприємств в процесі реформування.

4. Однією їжі Україна імпортувала на 3,4 млрд доларів

Слова про те, що Україна може нагодувати всю планету регулярно лунають з уст наших політиків. Однак рідко можна почути, що Україна імпортує велику кількість їжі. Як правило, ми купуємо фрукти і овочі. Це зовсім не говорить про погану роботу вітчизняних аграріїв, просто екзотичні фрукти не ростуть на українських землях. Чай і шоколад також не можна зробити без імпортованої сировини.

І все ж експорт аграрної продукції перевершує імпорт (13,2 проти 3,4 млрд доларів), при цьому обсяги імпорту поступово знижуються через падіння купівельної спроможності українців. Очевидний плюс останнього часу - скорочення імпорту їжі з Росії. Там ми купували зовсім не екзотичні продукти, а це означає, що вітчизняні виробники повинні зайняти нішу, що утворилася.

5. Українці з'їдають 20,3 кг молочних продуктів та 9 кг хліба на місяць

Головна їжа для жителів України - не картопля або м'ясо. Лідирують в цьому списку молочка, хліб і овочі. Правда, м'ясо ми вживаємо частіше, ніж ягоди і фрукти. А ось риба і морепродукти - рідкісні гості на українських столах (тільки 1,6 кг на місяць).

Незважаючи на зростання цін, наш раціон з 2010 року майже не змінився. Таке харчування може викликати серцево-судинні захворювання. Для збереження здоров'я українцям варто збільшити в своєму раціоні частку фруктів і риби.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали