Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Медстрахування працівників КНП за рахунок коштів бюджету: статус неприбутківця – зберігається!

25.02.2020 1089 0 0

В Індивідуальній податковій консультації (далі – ІПК) від 22.01.20 р. № 238/5/99-00-07-02-02-05/ІПК (далі – ІПК № 238) ДПС відповіла на запитання одного із закладів охорони здоров'я, що діє у формі комунального некомерційного підприємства (далі – КНП). Це КНП уклало договори добровільного медичного страхування своїх працівників за рахунок коштів місцевого бюджету, що виділяються за цільовою бюджетною програмою, і побажало дізнатися у податківців, чи не буде ця подія підставою для виключення його з Реєстру неприбуткових.
Фахівці ДПС відповіли: ні, не буде. КНП і надалі може залишатися в цьому Реєстрі. Адже це підприємство:

  • створене та зареєстроване в порядку, визначеному законом, який регулює діяльність відповідної неприбуткової організації. Це Закон від 19.11.92 р. № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров'я»;
  • його установчі документи напевно містять заборону на розподіл отриманих доходів (прибутків) серед засновників або працівників (крім оплати їх праці), а також передбачають передачу активів одній або декільком неприбутковим організаціям відповідного виду (тобто закладам охорони здоров'я) або до бюджету в разі припинення.

Інакше б такі КНП не включили до Реєстру неприбуткових.

Але чи будуть страхові внески, які КНП сплачує за договорами добровільного медичного страхування своїх працівників, розподілом доходів (прибутків) серед таких працівників – це вже інше питання. І тут уже важливе джерело сплати внесків.

Якщо КНП страхує працівників за рахунок своїх коштів, превалюють положення п. 3.5 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.04 р. № 5. У цьому пункті визначено, що внески підприємств за договорами добровільного медичного страхування працівників і членів їх сімей не відносяться до фонду заробітної плати. Тому такі внески свідчать про 
незарплатний розподіл неприбутковою організацією своїх доходів (прибутків). Про те, що в такій ситуації неприбуткова організація підлягає виключенню з Реєстру неприбуткових, податківці писали в ІПК ДФС від 26.04.18 р. № 1889/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Якщо на добровільне медичне страхування працівників КНП кошти надходять з бюджету за цільовою бюджетною програмою – це вже цільові кошти. Тому КНП, яке використовує ці кошти за цільовим призначенням (як у цьому випадку), діє в рамках своєї «неприбутковості».

Через це з Реєстру неприбуткових його не виключать. Саме цей висновок випливає з коментованої ІПК № 238.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Медичні КНП»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права у сфері медичних КНП

4416 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали